„Dostal jsem šanci hrát první ligu. Fotbalově se nám daří, sbíráme body. Jsem za to hodně rád,“ hlásil čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Klub z dvacetitisícového města je největším překvapením fotbalového podzimu u našich východních sousedů. O body okradl třeba účastníka Ligy mistrů Žilinu. Nebo naposledy o minulém víkendu milionářský Slovan Bratislava.

A Divišova hvězda v tom zápase zářila pořádně.

52. minuta: geniálním centrem našel Smetanu – 2:1.

64. minuta: Breznaník jej ve vápně skolil a Smetana zvýšil z penalty na 3:1.

„Belasí“ už stačili jen snížit a Seničané je rázem vystřídali na čele nejvyšší soutěže.

„Zápas to byl výborný. Slovan asi nepočítal s tím, že by u nás mohl prohrát. Jeho hráči to na konci zápasu trochu nezvládli,“ vzpomíná na nedávný zápas z říše snů bývalý hráč Vítkovic či Slovácka.

Pod trenérem Stanislavem Grigou hraje tým moderní fotbal v atraktivním hávu. Diviše to však stálo místo v útoku. Tam operuje jeho kamarád z Liberce, čahoun Smetana.

A tak na odchovance poštorenského Tatranu „zbylo“ místo na pravém kraji zálohy. „Musím i bránit, dostanu se i na naši šestnáctku. S tím mě trenér seznámil hned na začátku mého angažmá,“ vysvětlil ofenzivní rychlík.

Ve městě, které je menší než Břeclav se musí nutně projevit fakt, že místní klub zatím vládne fotbalovému Slovensku.

„Lidi si toho všímají. Víc lidí se na stadion ani nevejde, bylo to červené peklo. Město tím začíná žít,“ odhaluje záhoráckou současnost.

Do Senice je to hodinu autem. A tak musí mladý fotbalista každý den sto dvacet minut za volantem strávit. Bydlí totiž zase v Břeclavi.

„Možná by to bylo lepší bydlet v Senici. Ale přítelkyně je z Liberce a v Břeclavi jde do školy, tak tu bydlíme spolu,“ prozradil autor dvou podzimních branek. Inu, za vším hledej ženu.

V Senici ale momentálně vládnou muži v kopačkách. A jde jim to náramně dobře. Co s týmem udělá reprezentační přestávka.

„Teď jsme hodně trénovali, i dvoufázově. Čeká nás nějaký přátelák , kde si zahrají i hráči, kteří spíš sedí na lavičce. Pak se zase najede na ten tradiční zápasový kolotoč,“ uzavřel Diviš.

Je otázkou, jestli se Senici nezatočí hlava a nespadnou v tabulce někam, kde by ji konkurenti viděli raději.