Za normálních okolností by sobotní soupeř břeclavské fotbalisty pořádně děsil. Líšeňský léčba Zbořilem pořádně zafungovala a nováček soutěže se dere vzhůru tabulkou. Jenomže nyní se brněnský tým proměnil spíše v polní lazaret než postrach soupeřů.

„Řeknu to na rovinu, jakýkoli bodový zisk pro nás bude skoro zázrak. Zdravotně na tom opravdu nejsme dobře. Chybí nám pět nebo čtyři hráči z optimální sestavy,“ vysvětlil své současné starosti Zbyněk Zbořil, strůjce zmrtvýchvstání líšeňského týmu.

Ten na podzim porazil suverénní Znojmo, přehrál rezervu Ostravy, remizoval s Uničovem i juniorkou Jihlavy.

„Hlavně remíza s Jihlavou nás mrzí, ale to jsme už nebyli kompletní. V Břeclavi dostanou šanci kluci z lavičky a třeba dokáží, že na třetí ligu mají. My si musíme dokázat, že dokážeme MSFL udržet,“ nehází předčasně flintu do žita trenér Brňanů.

Ve stoprocentní kondici nejsou ani všichni Břeclavané. Zcela jistě bude chybět zkušený stoper Doležal, jehož do hry nepustí koleno. Otazník rovněž visí nad Malárem.

„S Líšní musíme vyhrát, abychom měli klid. Týmy za námi bodují a tak se tabulka stává až příliš vyrovnanou?" sdělil asistent břeclavského trenéra Antonín Michálek.

Břeclavané by měli navázat na posledních dvacet minut zápasu ve Frýdku. V té době už silného soupeře jasně přehrávali, byť si nakonec připsali svoji první jarní porážku.

Zato z úvodu utkání si příklad brát nesmějí. Domácí Jihomoravany jasně zatlačili do defenzívy. „Hráli jsme dopoledne a po dlouhé cestě. A byl tam i cítit velký respekt k silnému soupeři,“ vrátil se Michálek k minulému utkání.

jak asi nastoupí:

Břeclav: Václavík – Jakubovič, Michal, Schwarz, Demjanovič – Svoboda, Valent, Dvořák, Simandl – Malár, Bielčík.
Líšeň: Sedmidubský – Čampa, Král, Hebron, Křap – Pecha – Polák, Belej, Bednář, Nosko – Vrtěna.
Rozhodčí: Antoníček – Jahoda, Kondler.

Poslední vzájemný zápas: 1:3, podzim 2009.
Tip Deníku: 0
Zápas začíná v sobotu v 15:30 na stadionu v Břeclavi – Poštorné.