Navzdory vzdálenosti přichází trenérovi Lanžhota Petru Maléřovi každý týden zásilka tří až čtyř fotbalistů. A díky nim je nováček v krajském přeboru konkurenceschop­nější. „Jejich kvalita je určitě znát. I naše hráče to posouvá nahoru," uznal jednatel Lanžhota Antonín Uher.

Díky spolupráci se na jih Moravy pravidelně dostává také historicky nejlepší střelec MSFL. Martin Hanus nastřílel zatím jako jediný fotbalista v této soutěži přes sto branek. „Mám to tam rád. S předsedou Lanžhota Petrem Balgou nás pojí dlouholeté přátelství," podotkl Hanus. Přestože mu táhne na čtyřicítku, v Lanžhotě patří s polovinou odehraných zápasů mezi nejlepší střelce soutěže.

Kromě jeho kamarádství s Balgou se stalo mostem mezi severem a jihem hlučínské angažmá Milana Valachoviče. Bývalý trenér Bavor či Břeclavi má ve spolupráci také prsty. „Myslím, že v Lanžhotě situaci po postupu trochu podcenili, tak jsme to spolu doladili až v sezoně. A teď i díky našim hráčům hraje dobrý fotbal," prohlásil Valachovič.

Sestavy obou mužstvem na dálku ladí prakticky pořád. „Jsme v kontaktu s Peťou Maléřem každý druhý den. Hráči se dokonce sami hlásí, že chtějí hrát za Lanžhot. I když jsou to třeba členové základní sestavy," překvapil Valachovič.

Lanžhotem ovšem znějí hlasy, že v klubu ztratili pozice místní hráči a odchovanci. „Já si myslím, že diváci naopak pochopili, že pro ně jsou naši hráči důležití a oblíbili si je," myslí si hlučínský stratég.