Po třech letech se vrátil do Ratíškovic, které na jaře čeká tuhý boj o záchranu krajského přeboru.

„Na Ratíškovice mám hezké vzpomínky. Do Baníku jsem se velmi rád vrátil. Kluci jsou v pohodě, je tady dobrá parta,“ říká bývalý zadák Podluží, který si musel po nečekaném konci mateřského klubu hledat nové angažmá.

„Je to nepříjemné, ale vyřešit by to měli starosta Hrušek s předsedou fotbalového klubu. Je to mezi nimi, já jsem pouze hráč a dělám to, co mně řeknou,“ tvrdí Srnec.

Mohl jít do Lanžhota, který místo Podluží dohraje sezonu. Nakonec se dlouho nerozmýšlel a dal přednost Ratíškovicím. „Ozvaly se mně jako první. Proto jsem se dlouho nerozmýšlel,“ přiznává Srnec.

Důrazného obránce přivítala v kabině Baníku spoustu známých tváří. „Někteří už odešli, ale z působení z krajského přeboru jsem znal skoro všechny hráče,“ uvedl.

Podle něj drží mančaft při sobě. A to dříve v Ratíškovicích nebylo zvykem. „Zatím je to v pohodě. Je tam dobrá parta kluků. Držíme při sobě. Ani na trávníku to není špatné,“ sdělil Srnec.

Na tradiční zápisné však zatím nedošlo. Zkušený brankář Pelíšek, který má podobné věci na starosti, se zatím neozval. „Nějaké narážky už v kabině zazněly. Takže přemýšlím, že klukům brzy něco přinesu,“ směje se Srnec.

Zkušený obránce v zimě vynechal kvůli zraněnému ramenu pár zápasů. Nyní je zpět a ve výborné formě. Proti Vracovu podal kvalitní výkon. O tom, že bude v základní sestavě, není pochyb.

Na jaře čeká Ratíškovice boj o setrvání v soutěži, stejně jako Podluží. Zápasy těchto týmů mívají kvůli Srncovi zvláštní náboj. „Určitě ano. S kluky jsem tady strávil spoustu času. Měl jsem k nim respekt, oni ke mně taky. Když byl zápas, všechno šlo stranou. Na jaře ale nastoupím opět proti Podluží. Na utkání se už teď těším,“ pronesl Srnec.

Čtěte také o posledním duelu Baníku: Dohrávka: Výtečný Baník nadělil Vracovu čtyřku