Své síly poměří například výběry pražské Sparty, Zbrojovky Brno, Slovanu Bratislava, maďarského FK Györu, ale také domácí tým Fotbalového klubu mládeže Podluží nebo FK Hodonín. Turnaji bude osobně přihlížet patron akce, trojnásobný Fotbalista roku a jeden z nejlepších českých hráčů historie Tomáš Rosický. „Do Tvrdonic se moc těším na malé fotbalisty, ale i na to, že trošku poznám atmosféru jižní Moravy a Podluží. Turnaj má zajímavé obsazení a jsem zvědavý, co mi kluci věkové kategorie U11 předvedou. Těším se i na diváky, protože jsem slyšel, že k Břeclavsku patří kromě výborného vína i dobrá nálada,“ zmínil bývalý český reprezentant, jenž si pro své fotbalové dovednosti vysloužil přezdívku „Malý Mozart“.

Stolní tenistky MSK Břeclav. Ilustrační foto.
Stolní tenistky MSK kladly odpor, finále s Hodonínem ovšem opět prohrály

Součástí turnaje bude bohatý doprovodný program pro rodiny s dětmi. Návštěvníci si mohou vyzkoušet dovednostní fotbalové atrakce, vyfotit se s pohárem pro mistra fotbalové ligy nebo získat autogram fotbalových a sportovních celebrit. Organizátoři také připraví tombolu a dětský koutek.


Mazuchův návrat domů


Ondřej Mazuch v dresu Dněpropetrovsku.Zdroj: ČTKKromě Rosického nebude v Tvrdonicích chybět například ani český reprezentant a současný hráč anglického Hull City Ondřej Mazuch původem z Prušánek. „Rád se vracím domů a moc dobře si uvědomuji, že moje cesta za fotbalem odstartovala v nedalekých Prušánkách a pokračovala pak v Hodoníně. Na kluky se těším, vážím si toho, že jim právě ,doma´ budu předávat medaile, rád se s nimi vyfotím a podepíši se jim. A určitě jim budu chtít říci, že i můj příklad kluka z vesnice ukazuje, že když budou fotbal milovat a budou mu dávat všechno, můžou se dostat do Sparty, reprezentace nebo špičkové anglické ligové soutěže,“ uvedl devětadvacetiletý český obránce.

Do Tvrdonic přijede kromě hráčských špiček českého fotbalu také zkušený trenéra Vitězslav Lavička, který v současnosti vede reprezentaci do 21 let. „Takovéto akce, které jsou výborným měřením fotbalových sil nejmenších fotbalistů, mi vždycky dávaly a dávají smysl. Kdo ví, třeba uvidíme budoucí fotbalové reprezentanty. Právě v tomto věku začíná cesta třeba až do reprezentace do jednadvaceti let, kterou v současné době vedu. Hlavně, ať si kluci ve Tvrdonicích zahrají s chutí a bezstarostně, to všechno by mělo k žákovskému fotbalu patřit. Tým a kamarádství, to jsou momenty, které ve své partě na takovýchto turnajích dvojnásob vnímají pro další svůj život,“ podotkl Lavička. Turnaje se zúčastní celkem osm týmů, které si zahrají skupinovou fázi a následovat bude play off. Jedno utkání potrvá dvacet minut.