Jeho fotbalové kořeny lze nalézt v rodném Hevlíně, vesnici ležící 30 kilometrů od Znojma. Tam začínal v šesti letech s fotbalem, ale ještě dříve, než přešel do žákovské kategorie, začal k tréninkům dojíždět do Hrušovan nad Jevišovkou.

„Rád vzpomínám na trenéry Jiřího Pavelčíka a Rostislava Varaďu, kteří mě toho v Hrušovanech hodně naučili. V dorostu už jsem ale hrál za Znojmo, kam jsem denně dojížděl. Mohl jsem si tam zkusit hrát druhou dorosteneckou ligu. Cíl tam vždy byl zachránit se, uhrát dobré výsledky s prestižními soupeři a držet se v klidném středu tabulky,“ popisuje své začátky ve fotbale Šilinger.

V té době hrával většinou ještě v záloze, občas ho trenér postavil i do útoku. Dorosteneckou devatenáctku rovnou vynechal, protože již hrál za muže Hrušovan I.A třídu. „Když jsme hráli proti Mikulovu, který v té době trénoval současný trenér Břeclavi Milan Valachovič, tak si mě poprvé všiml. A když za rok dotvářel břeclavské mužstvo, vzal mě s sebou do MSK,“ těší se ze své šance hrát třetí ligu hevlínský rodák.

Bylo to pro něj něco nového, protože ho kouč Valachovič zařadil na pravý kraj obrany. Ze začátku Šilinger střídal, ale po třech zápasech se své šance chytl a spolehlivými výkony si řekl o místo v základní sestavě. Tu až do konce podzimu neopustil.

Jeho největšími přednostmi jsou rychlost a kvalitní přihrávka, což jsou vyhledávané vlastnosti pro krajního obránce. Slabší je hra hlavou, při jeho mládí chybí pochopitelně herní zkušenost a zlepšit by chtěl i hru levou nohou. Tou vládne jeho otec Miroslav i starší bratr Jan, který hraje na levé straně obrany druhou ligu v Jihlavě. Také otec byl levým obráncem, než ho z aktivní činnosti vyřadily problémy s kolenem.

„Dominika sleduji od přípravky, znám jeho rodinné zázemí, trénoval jsem i jeho bratra. Je mladým hráčem rychlostního typu, který je odmalička vedený k fotbalu. Pracujeme u něj na odstraňování chyb z nižších soutěží. Pro mě osobně je jedním z nejpříjemnějších překvapení podzimu. Na to, že je benjamínkem v týmu, hrává v obraně spolehlivě,“ přidává svůj pohled na talentovaného mladého fotbalistu trenér Milan Valachovič.

Šilinger ukončil obchodní akademii ve Znojmu a začal studovat vysokou školu sportovního zaměření na Masarykově univerzitě v Brně. Je v prvním ročníku, jeho spolužákem je například i další hráč MSK Pavel Simandl. „Když mám chvíli volna, tak s kamarády grilujeme nebo rybaříme. Za kvalitnějším rybařením jezdím na chovné rybníky do Deštné u Třebíče. Tam jsou větší úlovky, které se většinou chytí, a pustí zpět do vody,“ říká o svém koníčku devatenáctiletý krajní obránce.

V družstvu fotbalistů MSK cítí Šilinger skvělou atmosféru. „Každý hráč dělá maximum, což je vidět i na trénincích. Na mém postu pravého obránce jsou další dva až tři hráči, to mě nutí na sobě pracovat, abych si místo v základu družstva udržel,“ dodává spokojený Šilinger.