Oba soupeři si v posledních kolech vedou výborně, vyhrávají v domácím prostředí i na hřištích soupeřů. Zůstává mezi nimi dvoubodový rozdíl ve prospěch Břeclavi, která má i výrazně lepší skóre i vzájemné zápasy.

Nejstarší dorost MSK si naposledy poradil s Velkým Meziříčím, které na jeho půdě porazil 4:0. Měl raketový vstup do zápasu, když ve třetí minutě prošel mezi obránci Segundo, v pokutovém území byl zastaven nedovoleně a z nařízené penalty otevřel skóre Nešpor. V 15. minutě to již bylo uklidňujících 2:0. Hromek vyslal ostrou střelu na branku domácích, kterou jeden z obránců vyrazil tak, že mohl Kruták hlavou dopravit míč do sítě.

„Soupeř překvapil kvalitní hrou v útočné fázi. Jeho útočníci si dokázali poradit v souboji jeden na jednoho, dobře pokrývali míč, byli nebezpečnější, než tomu bylo u našich předcházejících soupeřů. Obrana ale byla vždy na místě,“ chválil trenér Luděk Zlámal aktivitu protivníka i kvalitní defenzivu svých svěřenců.

Hráči MSK naopak pokračovali v soustředěném výkonu a přidali další dva úspěchy. V 62. minutě přihrál Hromek přesně zprava na nohu Poláška, který z malého vápna jen doklepl míč do prázdné branky. O šest minut později nabídl Polášek kolmou přihrávkou šanci Tomáši Pospišovi, a ten zprava přehodil brankáře. „Pochvalu si zaslouží Pafkovič a Slunský, kteří zacelili v obraně mezery po nemocném Kurialovi a Dobšíčkovi, který měl nucenou přestávku po obdržení červené karty,“ vyjadřuje se k výkonu jednotlivců spokojený trenér Zlámal.