Odvetnou část soutěže vyhráli s impozantním náskokem sedmi bodů před Třebíčí, která si ale díky výbornému podzimu udržela vedení a postoupila do druhé dorostenecké ligy.

Celek MSK, který byl po první půli čtvrtý se ztrátou čtrnácti bodů, přeskočil Bohunice a Prostějov a dostal se až na druhou příčku tabulky, stále ještě sedm bodů za Třebíčí, ale osm bodů před třetími Bohunicemi. V konečné tabulce pravdy měla Břeclav čtrnáct plusových bodů, což je úctyhodný výsledek.

Útok se na jaře činil stejně jako na podzim, vstřelil 32 branek, naprosto shodný počet s první polovinou. Výrazně se ale zlepšila hra obranných řad, které na podzim inkasovaly sedmadvacetkrát, zatímco na jaře obdržely jen patnáct branek.

O polovinu úspěchů v síti soupeřů se postarala dvojice Jan Dunka a Tomáš Kruták. Střelcem družstva byl Dunka s desíti přesnými zásahy, navíc při šesti úspěších asistoval. Byl tak pro družstvo neužitečnějším hráčem v přední linii, ale v osobním hodnocení trenérem Zlámalem to již tak slavné nebylo.

„Dunka má nedostatky ve výběru místa, v pohybu a v defenzivní činnosti, což jeho hodnocení snižuje. Za efektivnost střelby si ale zaslouží pochvalu. Je ročník 92, a tak v družstvu zůstane ještě jeden rok“, upřesňuje pohled na Dunku trenér Zlámal. Další výraznou postavou dorostu U19 je Tomáš Kruták. Hraje také v útoku, je vyhraný, rychlý, důrazný, má dobrý tah na branku a cit pro zakončení. Jeho hráčské kvality již přerostly rámec klubu. Letní přípravu bude zkušebně absolvovat ve Spartaku Jihlava, který startuje v nejvyšší domácí soutěži, první dorostenecké lize.

Kruták vstřelil na jaře šest branek a na další čtyři nahrál. Středový obránce Petr Lukášek (ročník 91) přišel do Břeclavi v lednu na hostování ze Slovácka. Rodák z Klentnic je v obraně dominantní a jistě má výrazný podíl na výše zmíněné úspěšnosti obranných řad na jaře. Od nové sezóny se již bude připravovat společně s A-družstvem mužů MSK.

Další výraznou postavou dorostu U19 je Patrik Levčík (92). Nastupuje na levé straně zálohy nebo obrany, je typem běhavého hráče, který umí přesně přihrát, uspět v souboji jeden na jednoho, pomoci v defenzívě a prosadil se i střelecky, což dokladuje jeho pět branek a pět asistencí.

Zapomenout se nesmí ani na Jaroslava Hromka (92), středového záložníka. Je typem tvořivého, přemýšlivého hráče, který má dobrou finální přihrávku a umí i vystřelit. Hromek má v hodnocení trenéra Zlámala nejvyšší průměrnou známku 4,6.

Je to ještě o desetinku více, než má druhý Kruták (4,5), přičemž maximem by byla známka 6, rovnající se výborným výkonům ve všech utkáních. A co dodává na závěr sezóny šéftrenér dorostu MSK Luděk Zlámal, který má osobně na starosti celek U19?

„Chtěl bych dodatečně poděkovat za práci trenéru Josefu Banetkovi, který vedl družstvo na podzim a předal mi ho v dobrém stavu. V nové sezóně, která nám začíná již 8. července, budeme mít jediný cíl – vybojovat pro Břeclav druhou dorosteneckou­ ligu.“