Nejpevnější pozici má v současné době útočník FC Vítkovice Jaroslav Diviš. Do střelecké listiny se na podzim zapsal pětkrát a ani na jaře nebude v klubu z Ostravy hrát druhé housle.

Důvěru od trenéra Paličky dostal nejlepší střelec týmu i při generálce proti Hlučínu, ve které měl také několik dobrých příležitostí. Třinácté Vítkovice startují v sobotu doma s Mostem.

V odlišné situaci je po příchodu do Karviné jeho mladší bratr Radim. Rychlonohý záložník opustil po první polovině sezony MSK Břeclav a vydal se na zkušenou do města horníků.

Kádr Karviné je však plný zkušených, mnohdy i ligovou ostřílených jmen a tak se zdá, že si na svoji šanci ještě bude muset počkat. V závěrečné přípravě na start sezony byl členem druhého výběru. Na hřišti patřil mezi nejlepší, to však zkalila dvojnásobná zlomenina nosu.

Nejzkušenějším z trojice je odchovanec Tatranu Pavel Šultes. Zimní přípravu si však příliš neužil, zranil si totiž koleno.

V současné době teprve začíná s regenerací. Trenér Radoslav Látal hodně lituje, že čtyři podzimní branky jen tak nerozmnoží.