Obě branky Sokola vstřelil kanonýr Alois Svízela. Domácí měli padesát minut více ze hry, z množství šancí ovšem proměnili jen dvě, a když poté začali zlobit hosté, Novosedly se ještě strachovaly o výsledek. Brankář Šelc ovšem nakonec neinkasoval a tři body zůstaly na Břeclavsku. „Do zápasu jsme vstupovali s tím, že nutně potřebujeme tři body. V prvním poločase jsme předvedli dobrý výkon a nepouštěli soupeře do šancí. Při odchodu do kabin nás ale mrzelo, že jsme ze čtyř tutovek přetavili v gól jenom jednu. Na začátku druhého poločasu jsme dali druhou branku a mohli se uklidnit, ale hráči se začali bát o výsledek. Naštěstí se hosté neprosadili. Tři body bereme a jsme za ně hodně rádi," zhodnotil duel trenér Novosedel Bohdan Ryšavý.

Patnáctiletá posila

Úvod utkání zpříjemnil osmdesáti divákům, kteří si našli cestu na novosedelský stadion, Alois Svízela. Útočník Sokola usměrnil míč mezi tři hráče hlavou po kvalitním centru teprve patnáctiletého Erika Malíka.

Ten se při své premiéře 
v novém působišti uvedl únikem po křídle a drzou zasekávačkou, po níž poslal míč do šestnáctky, a měl tak lví podíl na úvodní brance. „Sháníme hráče v okolí a o Malíkovi jsme slyšeli, že má potenciál. Hrál III. třídu za Ivaň a doslechli jsme se, že má na vyšší soutěž. Klub z Ivaně nám vyšel vstříc, a tak jsem ho nasadil do základní sestavy. Hodně se mi líbil," pochválil výkon mladého teenagera Ryšavý.

Po vstřelení úvodní branky měl Sokol ještě několik šancí, jak znovu navýšit vedení. Ve stoprocentních šancích se však domácí neprosadili. Talentovaný Malík se řítil sám na brankáře, jehož si stačil obhodit, následně mu ovšem gólovou radost překazil včasným zákrokem dobíhající obránce, jenž zaskočil za brankáře.

Ve druhém poločase si vzal znovu slovo Svízela, který ve 49. minutě tečoval míč po standardní situaci k tyči a podruhé překonal brankáře Vaculu. Útočník Novosedel tak potvrdil výbornou formu. V podzimní části sezony nastřílel 
v desíti zápasech sedm branek. Jednadvacetiletý útočník se tak postaral o téměř polovinu gólů svého týmu v probíhajícím ročníku. „Jsem strašně rád, že se mu daří. Dlouhá léta jsem ho trápil na stoperovi, i když je útočník. Před sezonou jsem jej poslal do útoku a výborně se mu daří. Doufám, že nezpychne," nešetřil chválou na adresu jednoho ze svých klíčových hráčů Ryšavý.

Ve zbytku utkání se hra vyrovnala, v osobních soubojích začali mít více navrch hosté. Pojistit výhru domácího týmu mohl Svízela, v dobré pozici ovšem hattrick nezkompletoval, dvě dobré příležitosti spálil i střídající Ligas. A když se nedokázali prosadit ani hosté, Novosedly mohly oslavit svou druhou výhru v sezoně.

novosedly 2 jevišovice 0

Branky: 7. a 49. Svízela

Rozhodčí: Jelínek – Tichánek, Hrubý.

ŽK: 1:1. (20. Šťastný – 39. Jurka)

Diváci: 80.

Sestava Sokola Novosedly: Šelc – Šťastný (82. Dvořák), Šebesta, Křivánek, Němec (75. Kovář), Foltýn (K) (70. Ligas), Janůfka, Němeček, Malík (60. Spodný).

VÁCLAV PETRŮ