Záchranářský duel začali aktivněji domácí. Z první akce mohl skórovat Dočekal, jeho pokus se však otřel jen o vnější tyč. Po ose Dobrovolný, Chlup, Klusák poslal posledně jmenovaný do vápna střílený centr. Ten chtěl odvrátit skluzující Vojtěšek a nakonec pořádně zaměstnal svého gólmana, který musel předvést parádní zákrok.

Stejně jistě si počínal i při Dočekalově sólu z úhlu. „Úvod byl z naší strany špatný, pak se sice hra srovnala, ale její úroveň dokreslovala to, že proti sobě stojí mužstva ze spodku tabulky. Nic pěkného ke koukání," řekl Dvořák.

Břeclavský kouč udělal do druhé půle hned dvě změny a jeho celek mohl jít několikrát do vedení. Obrovské šance však zůstaly nevyužity. Tu první měl Diviš, jenž sám před Procházkou trefil břevno. Situace se o čtyři minuty později opakovala s tím rozdílem, že tentokrát branku netrefil vůbec.

V nadějné pozici byl i Svoboda, ovšem hlavičkoval nad. Sérii šancí dovršil Presl, který sice Procházku překonal, míč však na brankové čáře odkopl jeden z obránců. „Ani jednou v zápase jsme pořádně netrefili branku, což mrzí dvojnásob z toho důvodu, že domácí museli nasadit mladého gólmana ročníku 98. Přestože jsem hráče nabádal ke koncovce, neprověřili ho," štvalo trenéra MSK.

Poté se probudili opět domácí. Ošmera vybídl Dočekala, který trefil nohy Lešňovského. Třebíč se dočkala až po důrazu střídajícího Doguiho, který ve vápně vybojoval míč, Dobrovolný místo zakončení našel ještě lépe postaveného Dočekala a ten střelou k tyči otevřel skóre. Vedení mohl třikrát za sebou zvýšit střídající Dogui, ale poprvé netrefil branku, a dvě příležitosti mu zneškodnil gólman.

V samotném závěru utekl hostujícím zadákům po pravé straně Ošmera a předložil Novotnému gólovku, kterou mladičký útočník nepohrdl. „Potkaly se dva týmy, které dlouho čekaly na slastný pocit vítězství. Na obou stranách byly k vidění technické nedostatky a množství neproměněných šancí. Nám se podařilo přežít špatný vstup do druhého poločasu, což podle mého názoru rozhodlo," řekl třebíčský trenér Libor Zelníček.

Zatímco jeho celek dál živí naději na záchranu, situace Břeclavi se pořádně zkomplikovala. „Bude to hodně těžké, ale nic předem nevzdáváme. Spíš se teď možná více zamyslíme nad tím, jakou cestou jaro dohrát. Jestli třeba už jen nasazovat hráče z výhledem na další sezonu. Ještě se o tom pobavíme," dodal Dvořák.

TŘEBÍČ – BŘECLAV 2:0

Poločas: 0:0. Góly: 70. Dočekal, 90. Novotný. Rozhodčí: Klíma. ŽK: 2:2. Diváci: 150.

Třebíč: Procházka – P. Chalupa, Komínek, Havránek (50. Bagnon), Klusák – Ošmera, Benda (64. Dogui), Chlup, Dobrovolný – Novotný, Dočekal (86. Tsuchiya).

Břeclav: Lešňovský – Hloch, Svoboda, Lysoněk, Košut – Diviš, Simandl, Vojtěšek (46. Motyčka) – Světlík (46. Netopilík), Presl (72. Radkovič).