Závěrečný hvizd hlavního rozhodčího Chramcova ukončil trápení břeclavských fotbalistů v prvním soutěžním zápase sezony. Na hřišti divizního nováčka ze Šardic se v sobotu zrodilo překvapení prvního kola Poháru ČMFS.

Šardice pohodlně vyhrály 2:1 a ukončily tak letitou sérii postupů MSK z prvního kola poháru.
Po vlažném začátku to byli právě Šardičtí, kteří otevřeli skóre zápasu. V 17. minutě zahrávali domácí roh a Spazier, posila Šardic z 1. FC Slovácko, zamířil hlavou do levého horního rohu branky hostujícího brankáře Gally – 1:0.

Hráči Břeclavi byli očividně zaskočeni důrazem šardických fotbalistů. Za dalších sedm minut si Švrček narazil s Dorotíkem, který posadil centr na hlavu Buršy. Jeho hlavička skončila s přispěním obránce Gajdoše až za zády břeclavského gólmana.

Prohrávat po čtyřiadvaceti minutách o dvě branky, to trenér Městského sportovního klubu Radek Rabušic určitě nečekal.
Po půlhodině hry ale přišla chvíle také pro hosty. Obránci Šardic dokázali před dotírajícími břeclavskými hráči odkopnout míč jen ke Dvořákovi. Na jeho přesnou střelu k levé tyči brankář Šardic Štěpán nedosáhl.

Břeclavští se tak gólem dostali opět do hry.
Pět minut před koncem prvního poločasu měly velké šance oba týmy. Švrček trefil jen nohy padajícího obránce, na druhé straně vyrazil dalekonosnou střelu břeclavského Schwarze do té doby nepříliš jistý Štěpán.

Po přestávce se na hřišti začalo trochu jiskřit a rozhodčí Chramcov musel vytáhnout první žluté karty.
Konkrétně pro hostujícího Svobodu a Diviše. Toho pak trenér Rabušic vystřídal Pokorným.

Ani tento tah ale nepomohl MSK Břeclav ke zlepšení ofenzívy. Pokorný se sice předvedl svojí tradičně obávanou zbraní, pěkná rána z trestného kopu však v síti Šardic neskončila.

Domácí naopak v ofenzívě o jednu soutěž výše hrající Břeclav převýšili. Aktivní Marián Švrček mohl rozhodnout zápas v 78. minutě.
Před brankářem Břeclavi se ocitl sám, ale jeho hlavička šla mimo branku Gally. Jen o pár chvil na to jej zase brankář hostí vychytal.

Trenér Šardic František Ondrůšek se už nedočkavě díval na hodinky, ale velké obavy mít nemusel. Břeclavští byli zbytek zápasu směrem dopředu prakticky neškodní.

„Trochu jsme znali soupeře a připravili jsme se na jejich hru. Výsledek nás těší, Břeclav byla favoritem,“ řekl spokojený trenér vítězů Ondrůšek.

Pro šardického trenéra musela být výhra velkým zadostiučiněním. Před rokem a půl byl po vysoké prohře 2:5 právě se svým víkendovým soupeřem odvolán z lavičky třetiligových Mutěnic.

Na druhé straně hledal asistent trenéra MSK David Kříž marně klady ve hře svých svěřenců.
„Pokud přistoupíme k utkání jako k zápasu starých pánů, nemůžeme vyhrát. Navíc jsme dělali hodně individuálních chyb. Domácí si vyhrát zasloužili,“ nešetřil kritikou do vlastních řad Kříž.

Hráči hostujícího celku tak nenavázaly na dobré pohárové výsledky z předchozích let, kdy jim stopku vystavovaly až pražské prvoligové týmy – Sparta a Bohemians 1905.