Jeho svěřenci si nemohli přát lepší vstup do zápasu. V prvním domácím mistrovském utkání od 5. listopadu udeřili hned ve druhé minutě. Dlouhý výkop brankáře Fibingra až k protilehlé šestnáctce přetavil ve střelu z voleje Palkovič. Jeho projektil vyrazil gólman hostí Skočodopole před sebe na dobíhajícího Musila, jenž dorazil míč do brány.

V deváté minutě mohli hosté srovnat. Faulovaný kapitán Urbánek zahrál výborně trestný kop a proti jeho dobře mířené ráně musel Fibingr vytáhnout skvělý zákrok. Dorážející Bajer následně mohl doklepnout míč do odkryté brány, ovšem zblízka přestřelil.

Ve 25. minutě pro změnu těsně mimo tyč mířil svou pozemní střelu zpoza šestnáctky kapitán domácích Simandl. To však bylo ze strany MSK na dlouho dobu vše. „Dali jsme brzký gól a měli jsme potom víc uklidnit hru. To se nám ale nepovedlo,“ litoval hlavní muž zápasu Musil. Útočnou iniciativu postupně převzali hosté. Ve 34. minutě byl blízko vyrovnání Vedral. Po centru kapitána Urbánka ovšem jeho zakončení hlavou kontroloval připravený Fibingr. Těsně před koncem poločasu se před Fibingra prosmýkl Bajer, který poslal míč těsně nad břevno.

Inkasovaný gól vzpruhou


Po změně stran zůstali nebezpečnějším týmem hosté. V 50. minutě vytáhl další z povedených zákroků Fibingr, jenž zneškodnil dělovku střídajícího Tlačbaby. Převahu hosté nakonec dokázali promítnout do skóre. Urbánek nacentroval míč do šestnáctky a nikým nehlídaný Čížek hlavou srovnal. „Tento inkasovaný gól nás vzpružil,“ podotkl Smrček.

Ani jeden z týmu se evidentně nechtěl smířit s remízou a v závěrečné desetiminutovce byl k vidění oboustranně ofenzivní fotbal. Poslední slovo měli domácí. Kriston poslal nakopávaný míč na Fialu, jenž vyhrál běžecký souboj s Holubem. Brankář Skočdopole včasným výběhem tuto šanci eliminoval. Fiala zůstal po střetu ležet na trávníku s bolestnou grimasou. Hra ale pokračovala a Palkovič našel v šestnáctce Musila, jenž poslal míč mezi brankáře Polné a rozhodl o výhře Břeclavi. „Bojovali jsme do konce, a to se vyplatilo. Je to pro nás důležité vítězství, teď body určitě potřebujeme zvlášť, když nám tři odečtou,“ narážel Musil na fakt, že kvůli odstoupení Tišnova čeká MSK odečet třech bodů za výhru.

Zatím Břeclavi patří desátá pozice, ale po oficiálním odečtu budou Smrčkovi svěřenci na stejném bodovém zisku jako má dvanácté Blansko a třináctý Havlíčkův Brod.

VÁCLAV PETRŮ