„Je to mé první vítězství se Znojmem a kluci si ho rozhodně zasloužili. Podali směrem dozadu obětavý a zodpovědný výkon, hráli disciplinovaně. Odehráli asi momentálně asi nejlepší přípravné utkání, pro kluky byl zápas s takovým soupeřem obrovsky motivující," hodnotil utkání spokojený trenér domácích Milan Valachovič.

Ten v týdnu přivítal v Břeclavi další dva brazilské fotbalisty. Po Lucasi Carvalhovi se tak jihoamerická komunita v Břeclavi rozrostla. Defenzivní záložník Wagner Silva dos Santos už v MSK působil na podzim, nyní se vrátil na jih Moravy ještě s útočníkem tmavé pleti Lobo Baruchem. Oba si hned vyzkoušeli českou zimu a břeclavskou umělou trávu.

Valachovič si ovšem pro diváky připravil ještě jednu třešničku v podobě Richarda Dostálka. Bývalý hráč Brna to zkoušel na podzim v divizním Vyškově. „Ríša nás oslovil, že by si chtěl na sklonku kariéry ještě vyzkoušet špičku třetí ligy. My hledáme zkušeného zadáka, takže jsme svolili a vyzkoušíme si ho. Vnesl do zadních řad potřebný klid," hodil se autor sedmdesáti prvoligových branek kouči MSK do krámu.

V měření sil bývalých exligových hráčů musel být spokojenější Dostálek. Odehrál celé utkání a až na jedno zaváhání byl pilířem břeclavské obrany. To Marek Heinz odběhal jen první poločas, rozdal mnoho přesných přihlávek, které ale jeho spoluhráči nezužitkovali.

Hosté měli od prvních minut míč častěji na kopačkách, měli řadu standardek, ale v zakončení byli hodně nepřesní. Pokud už se trefili mezi tři tyče, byli na místě defenzivní hráči nebo brankář Prokop. Jeho protějšek Hrubý v první půli prakticky práci vůbec neměl. Největší šanci Znojma spálil ve 44. minutě po zaváhání obránců Lacko, ale branku vysoko přestřelil.

O poločase hosté vystřídali brankáře a Brezičani si poprvé na balon sáhl v momentě, kdy ho lovil ze sítě. Na vůbec první roh MSK v zápase si v 51. minutě naskočil Krejčí a uklidil míč do sítě. Po hodině hry měl vyrovnání na kopačkách Okleštěk, ale z první branku Břeclavi přestřelil. Znojmo i po vystřídání mělo stále převahu v držení balonu i počtu přihrávek, ale v zakončení bylo marné.

A tak přišel trest. V 70. minutě se dostala Břeclav do přečíslení a Radim Diviš vyslal zprava střelu, která zapadla ke vzdálenější tyči. Ze tří šancí tak MSK dal dvě branky. Poslední tutovku v zápase spálil hostující Hříbek, když trefil tyč domácí brány.

„Soupeř měl velmi špatnou koncovku, ale kromě jedné tutovky jsme ho ani do žádných vyložených šancí nepouštěli. Konečně jsme se totiž vrátili k rozestavení, ve kterém jsme hráli poslední rok a půl. Byly tam samozřejmě momenty, na kterých musíme ještě zapracovat. Kluky ale po utkání určitě pochválím," dodal Valachovič.

MSK Břeclav – 1. SC Znojmo 2:0 (0:0)

Branky: 51. Krejčí, 70. Diviš

Střely na branku: 4:7

Rohy: 2:10

Diváků: 100

Sestavy:

MSK Břeclav: Prokop – Wagner Silva (50. Pospiš), Dostálek, Krejčí, Dobšíček – Ševčík (50. Diviš), Simandl (K), Cupák (55. Bezděk), Sasín – Kotol (46. Pezzotti), Baruch (46. Carvalho)

1. SC Znojmo: Hrubý (46. Brezičani) – Mudra (55. Hříbek), Yonov (K) (55. Mička), Hnaníček (55. Odehnal), Cihlář – Helísek, Lacko, Buchta (46. Švarc), Okleštěk – Heinz (46. Nepožitek) – Ševčík (55. Šilinger)