Soutěží s největším počtem regionálních týmů je I.B třída. Hned šestice týmů bude bojovat o co nejlepší umístění v tabulce a zdá se, že se jim nemusí vést úplně špatně.

Ledničtí fotbalisté si v uplynulém ročníku nechali o kousek ujít postup do vyšší soutěže a posily naznačují, že protentokrát se vedení klubu s druhou příčkou nesmíří.

Nejdůležitějším transferem léta je pro lednický klub angažování výborného brankáře Jozefa Hanzela, který si v Hruškách vybojoval skvělé renomé.

Tým trenéra Antonína Michálka právě na tomto místě tlačila bota.

Hlavním konkurentem budou ambiciózní Bořetice, které v posledních měsících znovu vyměnily trenéra. A nový kouč Petr Maléř si s sebou přivedl pár zvučných jmen. Především Jana Marošiho a také Lukáše Ráztočného.

S druhořadou úlohou se nebudou chtít smířit ani v Lanžhotě. Minimálně loňské třetí místo svědčí o kvalitě mužstva. Tým kolem Pavla Šustra může prohánět i největší favority.

S nemalými ambicemi do hry vstupuje i nováček soutěže z Rakvic. Pod vedením trenéra Létala dostávali hráči v letní přípravě co proto a získaná kondice by se snad měla projevit.

Velký otazník visí nad Slavojem Podivín. Ten již tradičně vůbec neposiloval, soutěž opět odehraje s vlastními odchovanci.

Ztrátou však bude absence stopera Čapky, který se rozhodl nepokračovat.

I tak bývá tento tým velmi nevyzpytatelný, avšak nejen vůči soupeřů, ale také vůči sobě.

Posledním do party zůstává Hlohovec. Tomu se v posledních kolech uplynulé sezony podařilo se štěstím zachránit a vysoké ambice se od klubu, který ještě nedávno hrál krajský přebor, opravdu nečekají. Klíčová pro něj bude forma exligisty Valachoviče a útočníka Liščinského.