V Mikulově se na ni vrhnou v pondělí 7. ledna. A trenér FC Pálavy Milan Volf slibuje, že to pro jeho svěřence nebude žádná procházka růžovým sadem.
„Já jsem trenér, který vyznává fyzické pojetí fotbalu. Takže se bude běhat, běhat a zase běhat,“ přeháněl Volf.

Kromě nabírání fyzické kondice si samozřejmě jeho ovečky užijí i práci a hru s míčem, ale prioritou je právě zlepšování výdrže a ostatních kondičních aspektů.

Jak sám Volf doufá, k dispozici bude mít nezměněný kádr. To znamená včetně jeho útočných opor Gomese a Očenáška. „S oběma hráči jednáme. Máme obrovský zájem na jejich dalším působení v našem klubu,“ vyhlásil mikulovský kouč.

Vzhledem k tomu, že klub z města pod Pálavou má k dispozici hřiště s umělým povrchem, má Volf se svými hráči podmínky skutečně ideální.
Na svém hřišti se zapojí i do zimního turnaje. Za soupeře jim však budou pouze soupeři z krajského přeboru a nižších soutěží. „Přípravu podřizujeme úspěchu v prvních třech kolech,“ hlásil Volf.

V dalším mužstvu z Břeclavska, které hraje krajský přebor, v Hruškách, se začíná s přípravou o den později než v Mikulově.
„My se chceme zaměřit hlavně na útočnou a obrannou činnost, která nás trápila. Ale leden bude pochopitelně hlavně o běhání. To je dáno tím, že nemáme umělé osvětlení, takže budeme v terénu,“ uvedl hrušecký kouč Karel Bečka.

Ten, jak je již v Hruškách zvykem, opět přivítá v přípravě několik nových hráčů. „Počítáme s tím, že jich bude čtyři nebo pět. Naopak nás opustí Úlehla. To je nám sice líto, ale požadoval takové podmínky, které jsme nebyli schopni splnit,“ prozradil Bečka.

Oproti Mikulovu se Hrušky nezapojí do žádného zimního turnaje. Místo toho si budou každou neděli v deset hodin zvát soupeře k přípravnému utkání. Ta se budou hrát právě na mikulovském umělém povrchu. Jejich protivníci hrají od divize po I.A třídu. „Nemůžeme hrát přípravné zápasy třeba ve středu, to nevyhovuje niko