S fotbalem začínal v rodné Miroslavi, kde stále bydlí, již ve čtyřech letech. „Prošel jsem tam přes přípravku. Od šesté třídy základní školy už jsem hrál za mladší žáky Miroslavi. Když jsem v této kategorii končil, přišel jsem do elitního klubu Vysočiny z Jihlavy. Tam měl možnost okusit si mládežnické soutěže na nejvyšší úrovni, prošel přes starší žáky a dorostence až do kategorie mužů," popsal svou fotbalovou cestu mladý zadák.

Ve Vysočině nastupoval také ve třetí lize za juniorku Jihlavy, a když se plně neprosadil v áčku Jihlavy, odešel poprvé na hostování do MSK Břeclav. To bylo na jaře předminulé sezony. Pak se vrátil znovu do Jihlavy, která si ho vyžádala.

„Půl roku byl v kádru prvoligového áčka, odsud jsem ale znovu odešel na hostování do druholigového Varnsdorfu. Letos jsem se znovu vrátil do Jihlavy, odkud si mě podruhé vyžádal na hostování břeclavský klub," popisuje Filip, jak se podruhé dostal na jih Moravy.

Než ale vyrostl v řízného obránce, začínal nejprve v útoku. „To bylo jen v přípravce, v žácích už jsem našel pevné místo v obraně. Hrál jsem převážně na postu stopera, ale někdy i podle potřeby na kraji obrany," tvrdí odchovanec Miroslavi, který jako své přednosti vidí hru hlavou, rozehrávku a důraz v osobních soubojích. Zlepšovat je vždycky co, v jeho případě by to měla být zejména práce s míčem.

Petr Filip se vyučil truhlářem, ale co přišel do kategorie mužů, je profesionálním fotbalistou. Jeho fotbalové vzory mají podobná jména, je to stoper AC Milán Nesta a záložník Barcelony Iniesta. To jsou současně dva kluby, jejichž hra se mu líbí, u nás momentálně obdivuje Plzeň.

Do Břeclavi stále dojíždí z Miroslavi, jednou týdně při dvoufázové přípravě na stadionu MSK přespí. Podporu v rodině má. Jeho otec Bohumír byl předstoperem v Miroslavi v krajských fotbalových soutěžích, dvě starší sestry hrály za Miroslav házenou.

„Když mám chvíli volného času, najdu si čas i na tenis, stolní tenis nebo futsal. Vše s kamarády v Miroslavi. A nepohrdnu ani rybařením," směje se Filip.

Vzpomínky na podařený zápas jsou spojené s jeho prvním působením v Břeclavi. „V Zábřehu MSK vyhrál 2:0 a oba góly jsem dal právě já po standardních situacích a nohou. Něco nepovedeného samozřejmě také bylo, na to ale raději nevzpomínám," dodává mladý obránce.

Cílem Filipa je prosadit se v první lize. Kdyby to nevyšlo, namířil by si to do zahraničí. Dlouhodobě je v kontaktu s trenérem áčka MSK Milanem Valachovičem, který si ho do svého týmu vybral.

„Potřebovali jsme zpevnit obranu zkušeným hráčem, proto jsme využili možnost přijmout právě Petra Filipa. Je silný při organizování obrany, výborně čte hru, má důraz v osobních soubojích, dobrou hlavu a dobrý je při standardních situacích. V době, kdy byl Lysoněk nemocný a Krejčí vykartovaný, zapadl Filip do sestavy a svými výkony nezklamal moje očekávání," hodnotil hru stopera MSK i důvody jeho příchodu do klubu Valachovič.