Slavoj si v předkole nedělal velké problémy. Na trávníku účastníka I.B třídy si počínal jako doma. Modřickým nasázel čtyři branky, o které se postarali Vašek, Šabata a dvakrát Balcárek. Pohodlně se tak přesunul do prvního kola. To si zahraje také velký rival Slavoje, fotbalisté Bořetic.

Ti hráli se svým budoucím soupeřem v I.A třídě Tvrdonicemi. První půle byla vyrovnaná a skončila bez branek. v té druhé už se projevily letní příchody do zeleno-bílého dresu. Domácí Bořetice vyhrály 3:1. O branky domácích se rozdělili Kubánek, Petrásek a Šmíd, za hosty kontroval Fabičovič.

Velkým překvapením je klopýtnutí nedávného finalisty krajského poháru a účastníka krajského přeboru Novosedel. V Hustopečích, na půdě nováčka I.B třídy podlehly těsně 1:2. V prvním poločase se o domácí góly postaralo duo Doušek – Strouhal. Za Novosedly až ve druhém poločase snižoval Sýkora. Posledním ze zápasů, které se týkaly regionálních mužstev je derby Rakvice – Lanžhot.

Na rozdíl od nedávné přípravy nebyli Rakvičtí snadným soustem. S Lanžhotem se probili až k penaltovému rozstřelu, když obě branky padly v prvním poločase (Růber – Hakala). Z penaltového puntíku se ale trefovali pouze lanžhotští střelci a mohli tak slavit postup do prvního kola krajské pohárové soutěže. To se odehraje už tento víkend a většina týmů už zná svého soupeře pro tuto fázi.

I v tomto kole bude k vidění jedno derby a opět se bude týkat Bořetic. Ty totiž prověří v duelu dvou papírově lepších týmů I.A třídy Lanžhot. Hrát se bude opět na trávě v Bořeticích. Zbylá dvě mužstva si coby ostrou generálku před začátkem mistrovských soutěží poměří síly s účastníky krajského přeboru. Hráči Velkých Pavlovic doma budou hostit nováčka soutěže, ambiciózní IE Znojmo.

Také Hustopeče se předvedou vlastním divákům doma. Na jejich stadion přijede Moravský Krumlov. Úvodní fázi poháru se nevyhnulo ani několik překvapivých výsledků, kam se dá počítat třeba i vypadnutí Novosedel. Ty si však alespoň neuřízly ostudu tak jako jejich letošní soupeř Velká nad Veličkou. Ta totiž padla na půdě o tři soutěže níže hrajících Vnorov, účastníka hodonínského okresního přeboru. Výsledek? 5:0 pro outsidera.

Další favorité jdou dál. Zbýšov vyhrál v Žebětíně, Vracov v Blatnici a Bzenec v Dubňanech. Počítat se musí také s ambiciózními celky I. A třídy. Kyjov si odvezl postup z Žarošic, Mutěnice z Rohatce

Čtyřmi góly na sebe upozornil kanonýr Miroslavi Jiří Rohlík, jenž se hlavní měrou podílel na vysoké výhře svého celku v Únanově. Tři branky vstřelili v předkole čebínský Dulínek a vnorovský Janulík.