Nečekaná rošáda se udála krátce po skončení posledního soutěžního ročníku. „Užší vedení klubu se rozhodlo zrušit funkci sportovního ředitele. Hlavním důvodem jsou nenaplněné cíle z roku 2011 a letošní neuspokojivé výsledky. V posledních sezonách hrálo první mužstvo pouze o záchranu, což je málo," uvedl manažer prvního mužstva a člen výboru RSM Hodonín Ivan Šerfözö.

Josef Foltýn, který začal s výchovou mladých fotbalistů před dvaceti lety v Šardicích, je nečekanou situací hodně zaskočen. „Nechci se k tomu vůbec vyjadřovat. Mně je z toho hodně smutno a nechci mé odvolání rozebírat přes noviny. Každý, kdo zná poměry v klubu, si stejně udělá úsudek sám," prohlásil dlouholetý šéf.

Foltýnovu práci si rozdělí výkonný ředitel Marián Vasilko, trenér prvního mužstva Mario Rossi, nový vedoucí SCM Jiří Pecha, vedoucí SpCM Jiří Willmann a šéf přípravek Michal Bíza.

Společně s Foltýnem skončili ve slováckém oddíle i sekretář Jaroslav Nádeníček a mládežničtí trenéři David Pazdera s Oldřichem Domanským. „Jednatele ani nikoho dalšího ale vedení nevyhodilo. Když se šéfové klubu začátkem týdne trenérů ptali, za chce někdo odejít, nikdo nezvedl ruku a řekl, že končí," pronesl Šerfözö.

Jeho slova potvrdil i Jaroslav Nádeníček. „Výpověď jsem podal sám. Do Hodonína jsem přišel kvůli Josefu Foltýnovi, který mi pomohl v době, kdy jsem hledal práci. Cítím k němu nějakou zodpovědnost. Chci být solidární," prohlásil zkušený funkcionář, který byl čtrnáct let šéftrenérem Jihomoravského krajského fotbalového svazu. V minulosti působil i v Šardicích a na Spartě Brno. Z Hodonína odejde po třech a půl letech. V Břeclavi bude mít Nádeníček na starosti starší dorost.

V MSK budou od nové sezony kromě Foltýna a Nádeníčka působit také Pazdera s Domanský. Ti povedou starší žáky. „O tom jsem se dozvěděl až v pátek ráno. Tuto informaci mám od pana Vasilka," řekl Šerfözö.

V břeclavském klubu působí i Michal Škrabko, který v minulosti vedl také naděje Hodonína.

Opačným směrem zamířil Jiří Pecha. Bývalý ligový útočník Uherského Hradiště bude společně s asistentem Michalem Šimonem trénovat devatenáctku RSM.

U sedmnáctky zůstávají Igor Matůšek s Vlastimilem Polákem, k šestnáctce přechází Ladislav Libuša. Tomu bude pomáhat Vladimír Malár.

Žáky povedou Jiří Wilmmann s Lukášem Svobodou, Ivan Staňo a Luděk Zlámal. Roli sekretáře si rozdělí Ivan Šerfözö, Vlastimil Polák a Ivan Staňo.