Poprvé v nové sezoně tipovací soutěže musela o vítězi tohoto kola rozhodnout Supertrefa, tedy součet všech branek v deseti soutěžních zápasech.

Jiří Látal a Antonín Matyšek si oba shodně připsali po čtrnácti bodech, a tak musel přijít na řadu rozstřel. Šťastnější Antonín Matyšek může poděkovat především střelcům Podivína a Hlohovce, kteří mu přiřkli vítězství v tomto kole soutěže.

Pořadí Fortuna ligy stále vévodí zkušený „tipér“ Jan Nejezchleba, na záda mu však dýchá tandem Babáček – Hrdina, kteří ztrácí pouhé tři body.
Soutěž je však stále ještě na začátku, takže o ničem ještě není zdaleka rozhodnuto.

Podluží – Ráječko 0:2 (0:1)

Zápas byl vlažný a neměl úroveň župního přeboru, i přesto měli první šanci zápasu domácí, v 8. minutě jel Pristáš sám na bránu, ale nepodařilo se mu prostřelit gólmana a následná dorážka Horvátha mířila nad bránu. Ve 26. minutě ztratil Bečka míč ve středu hřiště a útočník hostů se řítil sám na Hanzela. V poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu Nešpor a musel jít do sprch. Kopala se penalta, kterou hosté proměnili a vedli 1:0. V závěru poločasu měli hosté ještě jednu šanci, kdy opět jeli sami na bránu, ale včasný zákrok obránců zabránil hostům ve skórování.

Druhá půle začala mírným náporem domácích, i když hráli v desíti a stálo je to moc sil. V 46. minutě se prodral Pristáš ke střele a trefil tyč, o totéž se pokusil Maška, ale mířil vedle. Domácí se snažili i v desíti, ale bez vyložené šance. Naopak hosté hráli na brejky a jeden jim v 80. minutě vyšel, když se nechal zaskočit Hanzel a útočník ho na velkém vápně přehlavičkoval, a stav se měnil na 0:2 pro hosty z Ráječka.

Bavory – Tasovice 0:1 (0:1)

Už v 10. minutě měli první šanci domácí hráči, když po zahrávané standardní situaci zakončoval Baštař, ale gólman hostí střelu vyrazil. Ve 20. minutě se po rychlé akci Bavor ocitl před brankářem Machala, který ho chtěl obstřelit, ale Trmal konečky prstů míč vytáhl.

Holcman míč do prázdné brány nedorazil. V 25. minutě hostující hráč poslal dalekonosnou střelu, která šla těsně vedle. V přicházející 35. minutě domácí Machala zbytečně fauloval ve vlastním pokutovém území a zahrávala se penalta. Hostující Marek Dítě ji proměnil. V 52. minutě šli hosté dva na jednoho, ale zakončili pouze do brankáře Vlasáka. V 55. minutě Vlasák zachraňoval na brankové čáře dorážku hostujícího útočníka. V 69. minutě se ve stoprocentní šanci sám před brankářem ocitl Kamil Novotný, kterému střela nesedla a střílel vedle. Bavory se snažily alespoň o vyrovnání, ale nepodařilo se.

MS Brno – Novosedly 3:1 (3:0)

Domácí předvedli, jak mají na svém velkém hřišti nacvičené kombinace s využitím křídelních prostorů, a už v 9. minutě se mohli po takové akci radovat z vedení. Ve 22. minutě se na tři doteky dostali do pokutového území hostů a zakončení jim nedělalo problém. Další podobná akce přinesla dlouhý aut před branku a umístěnou hlavičku k tyči na 2:0. S tímto stylem měla obrana hostů problémy a vyráběla další závary před vlastní brankou, které domácí potrestali ve 38. minutě třetí brankou. Hosté, i když si vytvořili dvě slibné šance, je dokázali trestuhodně promrhat. Druhý poločas domácí i přes menší nesnáze nepřipustili žádnou změnu a gól v 90. minutě z trestného kopu Trpišovského jim radost z vítězství nevzal.

Rohatec – Kostice 1:0 (0:0)

Kostice nevzpomněly na kanonádu z minulého kola proti břeclavské rezervě a v Rohatci neskórovaly ani jednou. Ve 20. minutě si poranil koleno domácí gólman Šrůtka a v pětačtyřiceti letech nastoupil nestárnoucí domácí brankář Nezval, který podal velice dobrý výkon. V 58. minutě naskočil na centr Zicha Páleník a koníčkem otevřel skóre. Poté začal krásný fotbal, jenž skončil 9:6 na šance, ale další branka v dynamickém utkání nepadla. Rosypálek nastřelil břevno, hosté zase břevno a tyč.

Tvrdonice – Velké Pavlovice 2:0(2:0)

Domácí hráči vstoupili do zápasu s velkou ofenzivní silou a od prvopočátku dávali soupeři najevo, že to bude mít v tomto zápase opravdu těžké. Už v 8. minutě po skvělé přihrávce skóroval Petr Darmovzal. Nápor domácích zdobila pěkná kombinační hra a je jen škoda, že z dalších vyložených šancí, které si domácí hráči vytvořili, ani jedna za zády hostujícího gólmana. Ve 29. minutě vyrobila obrana Slavoje hrubou chybu a nabídla tak domácímu Fabičovicovi šanci, kterou dokonale využil a zvýšil skóre zápasu na 2:0. Po této brance se podařilo i hostům zaskočit domácí obranu, ale jejich střela skončila na tyčce. Veškeré důležité dění se odehrálo v první půli. Druhý poločas byl již taktickým bojem a hra byla rozkouskovaná a bez změny skóre.

Podivín – Lednice 5:1 (3:1)

V utkání se jako první prosadili hosté z Lednice, kteří ve 20. minutě Bartošíkem využili chybu v obraně domácích. O pět minut později po bratrské spoluprácí vyrovnal Karel Švestka. Do poločasu ještě domácí přidali dvě branky. Nejprve se ve skrumáži nejlépe orientoval Martin Švestka a chytře poslal Podivín do vedení. Před poločasem se ještě přesnou střelou prosadil Juráš. Ve druhé polovině domácí stupňovali tlak a výsledkem byly další dvě branky Karla Švestky, který se usadil v čele žebříčku nejlepších střelců. Nejprve přizvedl přímý kop a poslal tak míč za záda překvapeného brankáře, poté v samostatném úniku chladnokrevně zakončil pod tělem gólmana.

Lanžhot – Mutěnice B 2:0 (0:0)

Domácí i ve třetím utkání předvedli nemohoucnost při proměňování i těch nejvyloženějších příležitostí. Nejprve v šesté minutě Kovář střílel vysoko nad a ve 12. minutě hlavičkuje do břevna. V 17. minutě tvrdá střela Šustra končí též na konstrukci branky. Ve 36. minutě střela Mihala a ve 41. minutě Ralbovského pokus letí těsně nad. Hosté kontrovali v 7. minutě, kdy hlavičkovali po rohovém kopu a v o deset minut později, kdy dalekonosná střela mířila těsně nad.

Ve druhé půli se obraz hry mění v 53. minutě, kdy po rohovém kopu hlavičkuje Hallang a dostává domácí do vedení. V 67. minutě Hrnčíř uvolnil Kováře a ten nekompromisně zvýšil na 2:0. Když do konce utkání v 60. a 74. minutě neproměňuje své příležitosti Šustr a deset minut před koncem ještě Kovář, stav utkání se nemění a domácí zaslouženě získávají první vítězství.

Vlkoš – Velké Bílovice 2:2 (1:0)

Domácí Vlkošané vedli ve druhé půli nad mírně favorizovanými hosty po brankách Lungy a Davida 2:0. Velkobílovičtí však ve zbytku utkání dokázali svoji sílu. Po brankách Druláka, pro něhož to byl čtvrtý přesný zásah v sezoně, a Josefa Oslzlého si po závěrečném hvizdu připsali alespoň jeden bod a uhájili tak svoji letošní neporazitelnost. Ta jim prozatím zaručuje druhou pozici v tabulce.