Sportovní klání fotbalistů do jedenácti let, které se odehrálo na stadionu Slovanu, bylo čtvrtým turnajem letošního Fosfa Břeclav Cupu. „Každý turnaj byl pro jinou věkovou kategorii, velice pěkný měly i patnáctileté holky,“ podotkl kouč.

Tomu pomohl s pozváním zvučných celků bývalý prvoligový obránce Mario Holek, jenž se turnaje zúčastnil jako trenér přípravky Zbrojovky Brno. „Oslovil jsem ho jako trenéra Zbrojovky, zda k nám chtějí přijet. Následně mi nabídl, že osloví další přední týmy. Turnaj měl díky tomu větší kvalitu,“ vysvětlil Reichmann.

Fotbalisté Charvátské Nové Vsi (v zeleném) porazili 3:1 Nosislav.
PODÍVEJTE SE: Hodové vítězství. Charvátská Nová Ves porazila Nosislav

Z vítězství se nakonec radoval Hradec Králové, druhá skončila Sigma Olomouc a třetí místo obsadila brněnská Zbrojovka. Domácí Břeclav skončila na čtrnácté příčce, o jedno místo před ní se umístil Kyjov. „Kluci se mohli poměřit s týmy, se kterými by si normálně nezahráli. Ligové mančafty jsou silné, mají daleko větší výběr kvalitnějších hráčů,“ tvrdil kormidelník.

Konfrontace s ligovou špičkou mělo pro mládežníky MSK podle jejich lodivoda velký přínos. „Zjistili jsme, kde nás tlačí bota a co musíme zlepšit. Ale především je to pro kluky velká odměna za jejich práci a snad i motivace do budoucna,“ doufal si Reichmann.

Radomír Víšek (vpravo) neprožil na lavičce MSK Břeclav premiéru podle představ.
Víškova premiéra na lavičce MSK: Fotbal šel stranou. Celý zápas se bude opakovat

Organizátoři připravují na příští rok další turnaje Fosfa Břeclav Cupu. „Přejeme si, aby se z našeho turnaje stala tradice. Myslím, že se jedná o prestižní událost, kterých v našem regionu pro tyto věkové kategorie moc není,“ uzavřel stratég.

Fosfa Břeclav CUP 2023 (U11) - finálové pořadí:
1. FC Hradec Králové
2. Sigma Olomouc
3. Zbrojovka Brno
4. AC Sparta Praha
5. FC Sparta Brno
6. SFC Opava
7. WAF Brigittenau
8. FC Baník Ostrava (modrá)
9. FC Baník Ostrava (bílá)
10. FC Mistelbach
11. SK Dynamo České Budějovice
12. 1. FC Slovácko
13. FC Kyjov 1919
14. FOSFA MSK Břeclav
15. FC Dosta Bystrc-Kníničky
16. MFK Karviná