Tak to byl uragán, jaký si fotbalisté Viktorie Plzeň nepředstavovali ani v tom nejčernějším snu. Mnichovský Bayern jim uštědřil lekci a vyhrál 5:0.

„Bayern je možná nejtěžší soupeř vůbec,“ říkal plzeňský trenér Michal Bílek už před zápasem. Na hřišti se jeho slova do písmenka potvrdila.

Jeho tým dostal mat hned v úvodu. Už v sedmé minutě si vyměnil Sané míč s Musialou a ranou z hranice šestnáctky propálil brankáře Tvrdoně poprvé – 1:0.

V palbě otázek. Václav Pilař odpovídal před odjezdem do Mnichova novinářům.
Na Bayernu to bude těžší než v Barceloně, říká Pilař. Jen tyto duely nás posunou

Pak měla první šanci Viktoria, ale slabá střela neměla na Neuera nárok. Naopak, záhy se podruhé rozjásala Allianz Arena po střele Gnabryho – 2:0. A brzy bylo ještě hůř, to když v 21. minutě prošel Mané mezi třemi beky a nemýlil se – 3:0.

Až čtyři minuty nato si připsal slovenský gólman v plzeňských službách první zákrok. Hráči německého šampiona se až neskutečně snadno dostávali za plzeňskou obranu. Poločasové vedení Bayernu o tři branky bylo ještě milosrdné.

Fanoušci to nezabalili

Do druhé půle vyztužil plzeňský kouč obranu, místo Vlkanovy poslal na hřiště Jemelku a Havel se posunul do zálohy. Jenže Bayern začal stejně jako v prvním poločase. A znovu byl střelcem Sané, který si naběhl mezi plzeňskými stopery na přihrávku Maného – 4:0.

Když pak v 58. minutě střídal, doprovázel ho potlesk ve stoje. A potlesk po chvilce ještě zesílil, když Chupo-Moting zvyšoval na 5:0 pro Bayern. A to ještě neuběhla ani hodina hry.

Utkání Plzeň vs. Bayern v sezoně 2013/14. Ilustrační snímek
KVÍZ: Co všechno víte o zápasech plzeňské Viktorie se slavným Bayernem?

Rekordní porážka plzeňské Viktorie na evropské scéně byla na spadnutí.V samotném závěru ještě narušil průběh utkání divák, který vběhl na hrací plochu.

Plzeňské fanoušky ani vysoká porážka nezastavila. Dál se ozývalo: „Nejkrásnější ženská na celém světě, je Viktorka plzeňská!“