Podzim ještě Přítlučtí s odřenýma ušima dohráli, po slabém úvodu sezony nakonec přezimovali na desátém místě ze čtrnácti.

„Podzim se ještě nějak ukopal, ale když už jsme na podzim začínali hrát zápasy jen v deseti, pak se navíc někdo zranil, nebyli jsme důstojným soupeřem. Občas jsme dostali i šest nebo sedm branek. Než se na jaře trápit a udělat si zbytečně ostudu, raději jsme soutěž včas odhlásili," vysvětlil základ problému sekretář a jednatel přítluckého klubu Bohumil Pavlíček.

Ten bude muset za opuštění rozehrané soutěže zaplatit Okresnímu fotbalovému svazu pokutu. „Podle regulí to dělá osm tisíc korun. Vše stihli nahlásit v termínu. Jen jsme oznámili soupeřům, že hrát nebudou a budou mít volná kola. Jejich výsledky se kompletně anulovaly," dovysvětlil předseda Okresního fotbalového svazu Břeclav František Stejskal.

Začít od píky

Klub tak v případě, že se bude chtít do soutěží znovu přihlásit, začne od samého dna, tedy IV. třídy. A je možné, že k tomu dojde už na podzim.

„Pokuta pro nás není likvidační. Chtěli bychom na podzim pokračovat ve spolupráci se sousedními Rakvicemi, kde máme i pár mládežníků, a hrát buď pod hlavičkou Přítluk nebo jako Rakvice B. Ty by nám mohly půjčit nějaké dorostence, kteří by doplnili naše hráče, a to už bychom snad nějak ukopali," přemýšlí dopředu sekretář přítluckého Sokola.

Hráči, kteří za Přítluky chtěli hrát, našli na jaro uplatnění v okolních obcích. „Na jaře by nám nebyl k dispozici jeden hráč kvůli práci, další tři jsou dlouhodobě zranění nebo po operacích. Už bychom to neposkládali. V odchodu jinam jsme tomu zbytku ani nebránili, alespoň mají možnost pravidelně trénovat a zahrají si. Co vím, jeden šel do Bulhar, další do Rakvic nebo Zaječí," nastiňuje osud zbytku týmu Pavlíček, který dříve za Přítluky také hrával.

Komplikace

Na podzim ovšem čeká na fotbalové funkcionáře povinná digitalizace soupisek a zápisů, stejně jako nutnost vést podvojné účetnictví. To jsou pro malé kluby další zádrhely.

Pro přítlucký Sokol, který zažil doby největší slávy v 80. a 90. letech minulého století, kdy se v obci hrála I.B třída, je to první přetržka v historii. Pokud by se fotbal hrát nezačal, zařadili by se po bok Sedlece, Borkovan, Dobrého Pole nebo Jevišovky, tedy obcí na Břeclavsku, kde se v současnosti dospělý fotbal vůbec nehraje.