Přitom zápas, ve kterém viděli diváci hlavně spoustu osobních soubojů o každý míč, začal pro domácí velmi šťastně. Aniž by se některý z týmů dostal k vážnější akci před soupeřovou bránou, dostali domácí možnost snadného vedení. Rozhodčí si všiml, že jeden z hráčů Tatranu Bohunice zahrál ve své šestnáctce rukou a nařídil pokutový kop. Míč si postavil Radim Fiala a s přehledem poslal domácí do vedení.

Po inkasované brance se domácí trochu stáhli a iniciativu převzali hosté. Přesto se stále víceméně bojovalo o každý míč mezi oběmi šestnáctkami. Domácí zkoušeli využívat rychlých brejků, jako v případě Machaly. Ten měl na kopčacce druhý gól domácích, ale Cívka ho skórovat nenechal.
Na konci poločasu udeřili hosté. Rozhlas právě oznamoval, že sudí nastaví jednu minutu. Kopal se rohový kop, brankář Novotný si šel na přední tyč pro míč, ten prodlužoval hráč Bohunic a pro Krejčího již nebyl problém trefit míč do prázdné brány z padesáti centimetrů. Touto brankou přišel domácí gólman o neprůstřelnost, která trvala déle než čtyři sta minut.

Domácí byli velmi zklamaní, že dostali gól do šaten, ale hned po začátku druhé půle šlo vidět, že se s remízou nechtějí smířit. Ve druhé půli se hrál oboustraně kvalitní běhavý fotbal. První šanci měl domácí Holec, ale po centru Malinky síť za Cívkovými zády nerozvlnil. V 54. minutě odpustil rozhodčí hostům druhou penaltu, a vzápětí nastřelil Ondryáš tyč. Hosté ihned využili domácí nepřesnosti k brejku, ale Marek Novotný nebezpečnou střelu hostujícího Krejčího kryl.

Další dobrou šanci na zvrat měl Machala, tomu ale v poslední chvíli, když už byl sám před brankářem, míč uskočil a bylo po šanci. Za nedlouho zvonila branková konstrukce i na druhé straně, po střele Kříže.
Domácí se stále snažili převážit výsledek na svoji stranu, ale místo toho se znovu radovali hosté. V 88. minutě po závaru po rohovém kopu, kdy domácí obránce již vykopával z brankové čáry, se nakonec dostal k míči Novotný z Bohunic a překonal svého jmenovce v bráně Pálavy.
Z vítězství se tak radovali hosté z Bohunic, mrzet je ale může ztráta dalšího klíčového muže pro ofenzívu. Již v prvním poločase musel nuceně opusti hřiště kapitán Kroupa, kterého nahradil Pernikář. Připojil se tak na marodku k útočníkovi Bombiczovi, nejlepšímu střelci mužstva.

„V tomto utkání bych byl spokojen i s bodem. Soupeř hrál aktivně a byl o trošku lepší. Vadí mi stejné chyby při inkasovaných brankách. Po inkasovaném gólu jsme navíc zbytečně vyklidili hřiště,“ hledal chyby Milan Volf, trenér mikulovského týmu.
Trenér Bohunic Luboš Kučerňák neskrýval spokojenost s vítězstvím, i když hostům v tabulce již prakticky nejde o nic důležitého. „Byli jsem lepší, máme velmi dobré standartky, ze kterých na jaře dáváme dost branek. Stínem je pro nás zranění Kroupy. Měl operované koleno a tak se bojíme, aby si s ním něco opět neudělal,“ hosdnotil Luboš Kučerňák, trenér vítězného týmu.

Domácí nemusí věšet hlavu, protože možnost nápravy budou mít již v úterý v 16.30. V odloženém utkání přivítají v derby tým Hlohovce, který také potřebuje nutně bojovat, takže diváci se mohou těšit na dramatické okamžiky.