„Bude to velice vyrovnaný zápas. Myslím, že bude rozhodovat větší touha po vítězství. Doufám, že ji bude mít náš tým,“ přeje si před sobotní konfrontací třetího a čtvrtého mužstva tabulky kouč MSK Radek Rabušic.
Domácí ale nemají sebevědomí na rozdávání. Hned dvakrát se trousili zdrceni po porážce do šaten. Nejprve si vylámali zuby na Zábřehu, kde podlehli 0:1. S fotbalovou štěstěnou si nepotykali ani ve středu vpodvečer.

Pražskou Bohemku před domácími ochozy sice přestříleli, po devadesáti minutách se ale radovali z branky pouze hosté. „Něco jsme si ohledně koncovky vyříkali. S Bohemkou se ale musel fotbal líbit,“ poznamenal Rabušic.
V Poháru ČMFS se naopak zaskvěl Frýdek – Místek. Svěřenci bývalého reprezentanta Radoslava Látala pokořili ve 3. kole Karvinou a vůbec poprvé v historii soutěže se podívají mezi šestnáctku vyvolených.
„Samozřejmě byli všichni nadšeni. Ale já to nepřeceňuji. Pohár má svá specifika. Liga je něco jiného,“ uvědomuje si Látal, letitá opora bundesligového Schalke 04.

„Mají poslední dobou hodně dobrou formu. Navíc jejich ofenzivní čtveřice je velmi nebezpečná. Jsme ale připraveni,“ vzkázal do soupeřova tábora kouč Rabušic.
Hostující tým má však před sobotním kláním řadu trablů. Chybí mu hned několik opor. „Momentálně je to šest hráčů základního kádru. Navíc Němec a Cesnek mají virózu,“ povzdechl si Látal nad rozrůstající se marodkou.

Drobné šrámy utrpěli i hráči Břeclavi, konkrétně záložník Poredský, který nebyl při utkání s Bohemians ani na soupisce.
„Měl by se dát do pořádku, ale uvidíme, jestli to stihne,“ vysvětloval Rabušic.
Náhled do výsledků z uplynulé sezony moc indicií k tomu, jak by mohl duel skončit, nenabízí. MSK Břeclav nejprve na svém trávníku triumfoval 1:0, v jarní odvetě byl zase šťastnější po výsledku 2:1 Frýdek – Místek.
„Ale Břeclav je favorit. Spolu s Mutěnicemi a Olomoucí by měla usilovat o postup do druhé ligy,“ míní Látal.
Souboj dvou horkých adeptů na druholigovou místenku začíná v sobotu v 16 hodin na stadionu v Poštorné.

MSK Břeclav – FK Frýdek–Místek

Jak asi nastoupí: Břeclav: Galla – Jurga, Schwarz, Michal, Ekhardt – Demjanovič, Gajdoš – Kuba, Poredský, Svoboda – Veselý.
Frýdek–Místek: Dittert – Vavruša, Prčík, Staněk, Literák – Cabák, Cesnek, Němec, Pernikář – Šrámek, Fujerík.

Rozhodčí: Býma – Straka, Kneisl.

Vzájemné zápasy v poslední době:
2006/2007: Břeclav – Frýdek–Místek 1:0, Frýdek–Místek – Břeclav 2:1

Postavení v tabulce:


3. Břeclav 9:7 16
4. Frýdek–Místek 11:7 14