Katastrofální podívanou připravili v rámci 12. kola MSFL pro své příznivce fotbalisté MSK Břeclav. V rivalském klání na půdě Mutěnic selhali prakticky ve všech činnostech, a tak odjeli s potupnou prohrou 0:3.
Břeclavští přitom na stejném trávníku v uplynulé sezoně senzačně triumfovali 5:2. Tentokrát však začali kupit řadu chyb již od počátečních minut. V ofenzivní fázi jim navíc chyběl potřebný klid.

„Naši hráči si nebyli schopni vůbec přihrát a předvádět úplně nejjednodušší herní činnosti. Závěr utkání byl z naší strany trapný,“ mračil se po zpackaném zápase kouč Břeclavi Radek Rabušic.

O kompaktnosti domácí jedenáctky se modro-bílí přesvědčili poprvé ve 22. minutě. Mutěnice oku lahodící souhru přelstili defenzivní kvarteto Břeclavi a dostali se po zásluze do vedení.
„Parádně nacentroval ze strany Milan Válek, já jsem to jen lehce chráničem trefil a bylo to v brance,“ popisoval s klukovským úsměvem na tváři forvard Mutěnic Michal Drábek.

Břeclavská snaha o vyrovnání k úspěchu nevedla. V pohodě hrající domácí bez výrazných potíží kontrolovali průběh úvodní pětačtyřicetiminutovky.
V podobném duchu se odvíjel i začátek druhé půle, a tak přišla pro MSK Břeclav další pohroma. K míči se dostal agilní Drábek, který s notnou dávkou štěstěny poslal hosty do kolen.

„Byla to opravdu klika. Asi jsem tam měl ruku. Oni přestali hrát, dal jsem to na zadní tyč a padlo mi to tam,“ lebedil si Drábek.
Břeclavské další branka zcela psychicky položila, což pochopitelně neušlo pozornosti jejich kouče. „Chtěli jsme to otočit, ale po této nešťastné brance se naše hra úplně zhroutila,“ zasmušile podotkl Rabušic.

Labilní přístup hostí ztrestal o dvacet minut později mutěnický Kořínek. Dokonal tak potupu Břeclavských, kteří si za celý duel nevytvořili prakticky vážnější gólovou příležitost.
„Na toto utkání jsme se obzvlášť připravovali, protože to bylo místní derby. Před půl rokem tady Břeclav vyhrála, tak jsme jí to chtěli vrátit. Za nasazení mohu všem klukům poděkovat,“ pochvaloval si výhru v prestižním sousedském měření sil kouč domácích Vladimír Hruška.

Břeclav, která je v tabulce šestá a ztrácí na vedoucí juniorku Olomouce již deset bodů, nedokázala opět skórovat na hřišti soupeře. Její střelecká impotence mimo domovský stánek trvá jen stěží uvěřitelných 378 minut.
„I přes solidní počet bodů v tabulce je v mužstvu mnoho věcí, které neladí. Blížící se zimní přestávka bude nepochybně využita ke zlepšení,“ zdůraznil zklamaný Rabušic.

Jak šly minuty

1. Za stálého, ale neintenzivního deště začíná šlágr 12. kola MSFL.
8. První šanci zápasu si vytvořili hosté. Kapitán Břeclavi Demjanovič protáhl povedenou střelou Blahu v domácí brance.
14. Poprvé zahrozili také vinaři. Helískovu střílenou přihrávku nestihl u Gallovy tyče Kořínek.
22. 1:0. Mutěnický záložník Válek přešel na levé straně přes břeclavského obránce a vyslal ideální přihrávku na Drábka. Ten nedal z první břeclavskému brankáři šanci.
37. Domácí stoper Jašíček hlavičkuje po rohovém kopu Zapletala nad branku.
41. Válek poslal Kořínkovi přihrávku na dlouhou nohu, takže mutěnický útočník před Gallou už nestačil zakončit.
55. 2:0. Bílek ideálně poslal do šance Drábka. Jeho první střelu hostující bek zblokoval, ale jen zpátky k domácímu forvardovi, který napodruhé prostřelil Gallu.
65. 3:0. Pas obránce Zapletala směřuje na Válka. Ten posílá pod sebe na Kořínka, který s přehledem vsítil třetí gól domácích.
68. Po chybě hostujícího Vajbara šel z úhlu Válek sám na Gallu. Břeclavský gólman Válkovu střelu vyrazil na roh.
77. Jednu z nejhezčích akcí utkání rozjela mutěnická obrana. Po ose Zapletal, Zemánek, Jašíček a Kováč zakončoval těsně vedle břeclavské tyče Kořínek.
83. První střela hostů ve druhé půli, jejím autorem byl Kuba.
84. Po centru navrátilce do mutěnické sestavy, Bubenka, přehlavičkoval břeclavskou branku Kořínek.
86. Galla vybídl „ideální“ přihrávkou ke skórování střídajícího Brychtu, na štěstí pro Břeclav dokázal hostující bek odkopnout míč do bezpečí.
88. Poslední šance utkání. Bubenko patičkou vysunul Kováče, který šel sám na hostujícího gólmana. Jeho tutovka však skončila nad břeclavským břevnem.