Přestávky se určitě nemohou dočkat v Hruškách, kde potřebují čas na konsolidaci kádru. Zatím se pohybují až na třináctém místě, přestože předsezonní prognózy hovořily o předních příčkách v tabulce.

V dnešním zápase na domácí půdě přivítají dokonce lídra tabulky z Dědic. Ty jsou nejžhavějším kandidátem na postup do divize. Výkony Hrušek jsou ale nevyzpytatelné a je možné, že favorita potrápí.

Další souboj týmů z opačných pólů tabulky se odehraje na hřišti vedoucích Bavor. Ty přivítají Lanžhot, který se po posledním kole propadl až na samé dno tabulky. Výsledek zápasu se dá tedy snadno předvídat, ale Podlužanům teče do bot a v zápasech proti Bavorům se celky dokáží pořádně vyhecovat.
Derby bude v tomto kole k vidění i ve Velkých Pavlovicích. Na jejich půdu přijedou Tvrdonice. Ty se drží na solidním sedmém místě, v posledním kole dokázaly vyválčit bod v Hlohovci díky pohotovosti svého střelce Dujsíka. Velkopavlovický Slavoj předvádí kvalitní výkony, hraje vyrovnaná utkání s mužstvy z přední části tabulky, ale výsledky se zatím nedostavují. Proto jsou Velké Pavlovice v soutěži až na jedenácté příčce.

Zápas velkých lokálních rivalů toto kolo připravilo i v Podivíně. Tradiční derby proti Velkým Bílovicím jistě neunikne pozornosti fanoušků obou táborů. V souboji devátého týmu tabulky s desátým půjde o více než jen o výhru na d rivalem.

Obě mužstva mají nyní dostatek sebevědomí, hosté si v minulém kole vyšlápli na vedoucí celek soutěže, mutěnickou rezervu. Domácí zase vytěžili bod za remízu s juniorkou Břeclavi, čímž prodloužili svou sérii neporazitelnosti již na osm utkání v řadě.