Lepší loučení se sezonou si hráči MSK Břeclav nemohli přát. Za krásného počasí přivítali na svém hřišti tým Brumova. Hosté, kteří byli již odsouzeni k pádu z MSFL, přijeli i s několika juniory a pro Břeclavské od začátku utkání nepředstavovali vážnější problém. To dokázali již v deváté minutě nastřelenou tyčí Gajdoše a o minutu později úvodní brankou Pekárka. Celkem se domácí proti odevzdaným hostům prosadili k radosti nepočetného publika pětkrát a částečně odčinili prohru na půdě Dolního Benešova, která je stála lepší postavení v konečné tabulce.

Domácí trenér Rabušic potvrdil předzápasové výroky a na hřiště poslal velmi ofenzivní sestavu. Na místě stopera dokonce v zájmu posílení ofenzivy nastoupil spolu s Vymyslickým Roman Kuba, který celou sezonu nastupoval v záložní řadě. Pro tyto dva hráče, a pro Martina Janíčka, který však tentokrát nebyl ani na lavičce, to bylo loučení s dresem břeclavského klubu. Janíček a Kuba se vrací z hostování do svých mateřských klubů. Igor Vymyslický neprodloužil smlouvu a hledá si angažmá.

O to, že loučení bude úspěšné, se postaral Miroslav Pekárek, který do poločasu zařídil dvoubrankové vedení, když dostal do sítě míč po akci aktivního Svobody. Hosté se dostávali maximálně po šestnáctku. Do šancí je dostávala jen nedorozumění domácích obránců, jako v první půli Vymyslický, který si nevšiml, že brankář Galla je již blízko, a dával míč hlavou přes něj. Obrana naštěstí pro domácí stačila nebezpečí zažehnat. To byla jediná vážnější šance Brumova v první půli. Otěže utkání drželi v rukou pevně domácí.
Trenér Rabušic si byl vědom bezzubosti soupeře a do druhé půle se rozhodl místo Vymyslického poslat dalšího čistokrevného útočníka Czucze. Domácí se radovali již deset minut po úvodu druhé půle. Svoboda využil rychle rozehraného autu, kterým ho do úniku poslal Gajdoš, a Svoboda si po dvou asistencích připsal i střelecký zápis. Jeho tvrdá střela zapadla přímo do šibenice a Břeclav vedla 3:0.

Za tohoto stavu se dějiště hry přesunulo do středu hřiště. Osmělili se také hosté. Domácí hráči si nerozuměli v obraně, čehož využil Šindler. Jeho střelu ale zastavila tyč Gallovy branky. V pohodě hrající domácí vymýšleli rychlé přihrávky, kterými přehrávali soupeře. Brumov se soustředil na obranu, což se jeho hráčům občas příliš nevedlo. Kapitán Demjanovič poslal do úniku Czucze, jemuž scházel krok aby se prosadil před brankářem Kolmokovem. Czuczovi tento neúspěch nemusel vadit, neboť se o dvě minuty později do branky trefil. Dobře hrající Svoboda neporušil tradici a měl podíl i na čtvrté brance svého celku. Přesným centrem našel na brankové čáře Czucze a ten hrudí zasunul míč do branky bezmocného Kolmokova.

O deset minut později se konečně prosadili hosté. Šindler trefil svoji druhou tyč v zápase, míč se odrazil k úplně volnému Ritterovi, pro nějž nebyl problém poslat míč do sítě. Radost mu ovšem zkazil pomezní rozhodčí, který Ritterovi odmával postavení mimo hru. Domácí se poté snažili přidat pátou branku. Největší šanci měli Machala s Veselým, ale nedali. Nakonec se přeci jenom prosadil Veselý, který si naběhl na centr Vajbara a zakulatil skóre zápasu na 5:0 pro domácí.

Hostujícího trenéra prohra ani příliš nemrzela. „My jsme jen chtěli dohrát sezonu. V týdnu jsme už ani moc netrénovali. Dostávali jsem se jenom po šestnáctku, dál nás soupeř nepustil. Břeclav vyhrála zcela zaslouženě,“ složil poklonu vítěznému týmu kouč sestupujícího Brumova.
Domácí trenér Radek Rabušic uznal, že za těchto okolností si Břeclavští nemohli k poslednímu zápasu přát lehčího soupeře. „Soupeř nekladl velký odpor. Naši hráči si ale splnili to, co jsme si v kabině řekli. Takto to mělo vypadat. Zahráli si fotbal, vstřelili pět branek, některé velmi pěkné. Fanoušci se museli dobře bavit. Jenom škoda, že jich přišlo tak málo. To je ale asi dáno tím, že jsme měli tak špatný úvod sezony. Snad se to v příštím ročníku zlepší,“ přál si po utkání domácí trenér.

Malá návštěva na posledním zápase mrzela i domácího kapitána Marka Demjanoviče. „Je pravda, že podle výsledků by mělo chodit více lidí. Na jaře podáváme na svém hřišti velmi dobré výkony. Prohráli jsem jen utkání s Lipovou,“ nechápal diváky domácí kapitán.