Pivo a párek zdarma, taková nabídka přilákala v Břeclavi na fotbal přes šest stovek diváků. Ti si ale moc pěkné kopané neužili, i když domácí porazili ve druhém kole třetí ligy rezervní tým 1. FC Brno 1:0 . Víc než cokoli jiného připomínala předvedená hra úpornou bitvu.

Po úvodní oťukávací pětiminutovce se osmělili domácí a aktivní hrou měli nad Brňany navrch. Hosté měli i štěstí, jako v případě Vajbarova centru. Gólman Bureš se nedohodl se svým obráncem, který míč pustil. Překvapený brankář jen tak tak vytěsnil míč nad branku.
Snaha se břeclavským fotbalistům vyplatila v sedmnácté minutě. To si na centr aktivního Kamila Vajbara naběhl Lukáš Svoboda. Jeho hlavičce stála v cestě do sítě tyč, míč se ale odrazil naštěstí pro domácí před odkrytou svatyni Burešovy branky. Jan Veselý potvrdil, že kromě jiného má i dobrý výběr místa a bez problémů zakončil.

Po vstřelené brance se hráči MSK vzdali iniciativy v poli, Brňané se ale v útočné fázi dostávali maximálně po šestnáctku. Dál je kvalitně organizovaná defenzíva domácích nepustila. „Kvůli tomu jsme zápas prohráli. Neměli jsme jedinou pořádnou šanci. Přitom po herní i kombinační stránce jsme byli určitě alespoň vyrovnaným partnerem,“ smutnil po zápase kouč brněnské juniorky Petr Maléř.
Od začátku druhé půle hráči obou mužstev dělali vše pro to, aby si diváci tento zápas pamatovali jenom kvůli bezplatnému občerstvení. Domácí zvolili obranný systém, na který ani chytré kombinace hostů neplatily.

Impulsem pro Břeclav byla výměna střelce Veselého za Miroslava Pekárka, který se pokusil břeclavskou hru rozhýbat svou aktivitou. Přesto první vážná šance druhé půle přišla až dvacet minut před koncem, kdy nebezpečně napřáhl ke střele brněnský Gruber a Galla měl s jejím zpacifikováním plné ruce práce. Ani závěrečný nápor hostů, kteří do útoku vysunuli i stopera Živného, úspěch nepřinesl. Výhra Břeclavi byla především odměnou za přesně dodržovanou taktiku v obranných řadách.
„Jednoduchý zápas to pro nás opravdu nebyl. Naši hráči se na vítězství museli hodně nadřít,“ hodnotil utkání trenér domácích Radek Rabušic.

 

 

Jak šly minuty


1. Před velkounávštěvou, která na ligovém zápase v Břeclavi nebyla několik let, zahájil utkání rozhodčí Straka.
4. Břeclavský Svoboda potáhl míč, přihrávkou našel Poredského, jehož střela ale mířila jen do náruče gólmana Bureše.
8. Domácí Vajbar hledal centrem do vápna své spoluhráče. Domácí obránce si nerozuměl se svým brankářem, a ten stačil míč reflexivně vyrazit na roh.
15. Brňané zatáhli míč po levé straně. Přetažený centr našel Pleše, který ale přestřelil Gallovu branku.
17. Svoboda 1:0. Vajbarův centr našel Svobodu, jeho hlavička se od tyče odráží před odkrytou branku. Pro Veselého není problém z několika centimetrů poslat domácí do vedení.
23. Standardní situaci z více než 30 metrů zahrává domácí Pokorný, jeho bomba prolétla těsně kolem tyče branky hostů.
64. Domácí se snaží ohrozit branku střelou z dálky, gólman však s přehledem kryje.
73. Hostující Gruber se prezentoval pěknou střelou z 30 metrů, Galla s námahou vytáhl na roh.
90. Do otevřené obrany hostů se valí několik hráčů Břeclavi, slibná akce ale končí na špatné přihrávce.
93. Hvizd rozhodčího ukončuje utkání. Domácí se spolu s početnou návštěvou radují z druhé výhry tohoto ročníku MSFL.