„Nečeká nás nic lehkého, ale domácí povinnost velí vyhrát. I když už máme nahrané tři body, nemáme žádný nůž na krku. Takže můžeme hrát uvolněně,“ říká domácí trenér Radek Rabušic.

Brněnský tým je podle něj velice kvalitní. „Mají ve svém středu i zkušené hráče, skvěle doplněné talentovanými mladíky. Vždyť i nedávné mistrovství světa dvacítek ukázalo, že v Brně dobře pracují s mládeží,“ chválí mužstvo soupeře.
Břeclavský kádr přes léto mnoha změn nedoznal. Až na stoperskou dvojici, která je úplně nová. Exbrněnský Petr Schwarz a bývalý zadák Bystrce Ivo Michal mají být oporami. „Jsou to zkušení hráči, i když se ještě musí sehrát,“ podotýká Rabušic.

Co nejlepší výsledek chtějí uhrát i Brňané. „Musíme hrát zodpovědně zezadu a spoléhat na brejky, protože domácí jsou favoritem,“ plánuje trenér rezervy Petr Maléř.

Oproti poslednímu zápasu se Slováckem musí sáhnout do sestavy. Červinka si totiž Petr Uličný vytáhl do áčka. „Musíme doplnit obranu z vlastních zdrojů. Ale opět s námi půjdou Smutný, Hanák a brankář Bureš,“ doplňuje Maléř.
V Břeclavi nezapomínají ani na fanoušky. „Je to první domácí zápas, takže jsme pro ně připravili typické fotbalové občerstvení. Každý, kdo si koupí vstupenku, dostane pivo a párek zdarma,“ zve fanoušky do hlediště Rabušic.

Šlángr víkendu

MSK Břeclav – 1. FC Brno B


Jak asi nastoupí:
Břeclav: Galla - Jurga, Schwarz, Michal, Pokorný - Demjanovič, Gajdoš - Vajbar, Poredský, Lukáš Svoboda - Veselý.
Brno B: Bureš – Živný, Polák, Hebron, Červinek – Hanák, Schneider, Lacko, Smutný – Vrtěna, Pleš.
Rozhodčí: Straka – Býma, Hulcký.
Vzájemná utkání v poslední době:
Jaro 2007: Břeclav – Brno B 1:0. Podzim 2006: Brno B – Břeclav 2:1.

Pořadí v tabulce:

3. Břeclav 2:1 3 b.
5. Brno B 1:0 3 b.