Ten bude po zbytek zápasu řídit své mužstvo i z pozice hlavního trenéra. Martin Létal, dosavadní trenér Hlohovce, se totiž rozhodl na vlastní žádost ukončit své druhé působení v klubu. „Tu situaci nemá trenér Létal na svědomí. Nikdo ho nevyhodil, odešel sám,“ vysvětluje Koryčánek.

Před ním je nyní těžký úkol. Přesvědčit ofenzivní hráče svého týmu, že branky střílet pořád umějí. Hlohovečtí se totiž na jaře trefili pouze sedmkrát. A to přesto, že v kádru působí hráči, kteří to před bránou soupeře umějí. Josef Pekra, David Kozubík nebo zkušený Leoš Pekárek by měli být zárukou ofenzivní síly. „Na jaře nám to tam prostě nepadá. Zápasy nedokážeme dotáhnot do vítězného konce. Teď se k tomu navíc přidala i zranění několika hráčů základní sestavy, na dlouhou dobu byl vyřazen Tomáš Létal, syn právě skončivšího trenéra, který začínal jaro jako brankařská jednička, než ho vystřídal dlouholetý brankář Hlohovce Drobilič.

Když se krajský přebor nepodaří udržet, úpadek fotbalu v Hlohovci podle jeho předsedy nehrozí. „U nás je parta, není to postaveno na penězích jako jinde. Věřím, že pocit sounáležitosti našeho mužstva vydrží. Sestup si ale zatím nepřipouštíme, zbývajících pět kol budeme bojovat, a snad se to zlomí,“ doufá první muž hlohoveckého fotbalu.

V příštím kole čeká hlohovecké fotbalisty další těžký test. Doma je přivítá pátý tým tabulky, družstvo Tatranu Bohunice, které si na jaře mimo jiné přivezlo tři body i z Mikulova.

„V kabině na sestup nemyslíme, vládne tam stále pohoda,“ ujistil nový trenér. V Hlohovci mohou doufat, že stejná nálada tam bude panovat i po skončení tohoto ročníku a že příští rok budou z tribuny sledovat stejnou soutěž.