V krajském přeboru bojují všechna mužstva z Břeclavska o udržení. Hlohovec hraje na hřišti silných Bohunic a Mikulov přivítá ve šlágru víkendu družstvo Moravského Krumlova.
Papírově nejlehčího soupeře mají Hrušky, které na svém hřišti přivítají Doubravník. Ten je beznadějně na posledním místě tabulky a na záchranu má již jen velmi teoretické šance. Oba soupeři sice svůj minulý zápas vysoko prohráli, Hrušky 0:5, ale měli za soupeře Blansko, které vévodí tabulce krajského přeboru. Doubravník dostal čtyři branky od sedmých Rosic. Přesto se předpokládá, že Hrušky si s soupeřem snadno poradí a připíše si potřebné tři body na cestě k záchraně.

Novosedly, které v současnosti okupují osmou příčku v I.A třídě, přivítají rezervu 1. SC Znojmo. Znojemské juniorce patří momentálně desáté místo. Novosedly jsou nažhaveny po výhře na hřišti třetího Rajhradu a po rozpačitém začátku se chtějí dostat v tabulce výš. Jejich soupeř podlehl v minulém kole na svém hřišti městskému rivalovi FK IE Znojmo 1:2.
Ve druhé skupině I. A třídy hostí lídr tabulky, Slavoj Velké Pavlovice, na svém hřišti zachraňující se Újezd. Hosté si cení každého bodu a tak nebudou chtít prodat svoji kůži lacino. Navíc v minulém kole přehráli Tvrdonice 3:1. Velké Pavlovice si ale nemohou dovolit žádné koplikace. V posledním zápase nečekaně lehce porazili Kostice na jejich hřišti 4:1.

V minulém kole neúspěšné Tvrdonice chtějí odčinit výpadek s Újezdem. Na jejich hřiště ale zavítá Rohatec, před začátkem jarní části soutěže pasovaný na jednoho z favoritů na postup. Toto očekávání ale tak úpně nenaplňuje. V současnosti je na čtvrté pozici se ztrátou pěti bodů na vedoucí velkopavlovický Slavoj a v minulém kole si neodpustil výpadek na hřišti o záchranu bojujícího Lanžhota 0:2.

Bavory, vedoucí tým I.B třídy, přivítají Milotice. Ty patří ke stabilně lepším celkům soutěže, nyní s přehledem drží třetí příčku v tabulce. Favorita soutěže ovšem postavení týmů v tabulce nezajímá a sází jeden debakl za druhým bez ohledu na umístění či počet bodů. V posledních zápasech to odnesl doma Hodonín a v opakovaném utkání ve středu přehráli domácí družstvo Podivína 5:1. V tomto utkání ale inkasovali první branku na domácím hřišti, a Milotice to budou chtít jistě alespoň zopakovat.

Předposlední Přítluky, které na místo před nimi ztrácejí již pět bodů, čekají snadnou domácí výhru nad KENem Veselí. Ani jednomu z týmů se na jaře nedaří a jsou největšími kandidáty na sestup. Pokud chtějí domácí se svojí pozicí něco udělat, musí nejlehčího soupeře své třídy porazit.

Kvalitní fotbal by se mohl hrát v Lednici, kam v neděli přijedou nedaleké Velké Bílovice. Domácí se v poslední době stali noční můrou svých soupeřů a hrají v obrovské pohodě. Budou se spoléhat především na střeleckou formu svého kanonýra Fobla, který v posledních dvou zápasech své soupeře vůbec nešetřil a nastřílel do sítě Veselí a Vlkoše osm branek. Hosté z Velkých Bílovic ale také nehrají nejhůř, v posledním zápase porazili nevyzpytatelný tým Hroznové Lhoty 2:0.