V krajském přeboru se týmům příliš nedaří

BŘECLAVSKO - Zatím rekordní výhru si připsali Bavory, které rozdrtily Bučovice 7:0. V tomto kole I.B třídy se nepovedlo ani jednomu týmu z Břeclavska získat více než jeden bod.

17.9.2007

Brazilec Flávio Ferreira z Bavor v posledních kolech dokazuje, že střílení branek je pro něj hračka . Foto: Deník/Jaroslav Kicl

Krajský přebor

FC Veselí – Mikulov 3:0 (1:0)

Ve 22. minutě přihrál Grossman Svobodovi, který poslal domácí do vedení. Ve 30. minutě vystřelil mikulovský Gábor, brankář Hudeček míč vyrazil a Málek spálil velkou příležitost na vyrovnání. Ve 45. minutě neproměnil velkou šanci na druhé straně Svoboda, který se ale hned na začátku druhého poločasu prosadil. Grossman centroval z levé strany, brankář Novotný míč vyrazil a Svoboda se trefil do odkryté branky. V 87. minutě přihrál Prajza Šebestovi, který se řítil sám na Novotného a svůj únik zakončil brankou.

I. A třída

Novosedly – Bosonohy 3:1 (1:0)

Domácí se ze začátku nemohli svými centry do vápna prosadit. Ve 20. minutě se však do voleje opřel Žůrek a pod břevno vstřelil první branku utkání. Ve druhé půli zvýšili domácí až v 61. minutě. To se po samostatné akci prosadil Svoboda. Hosté po chvíli snížili na 2:1. Mucala v 70. minutě zvýšil na drozdíl dvou branek. V závěru domácí nevyužili dvě dobré příležitosti.

Velké Pavlovice – Vacenovice 2:0 (2:0)

Už v první minutě dostali hosté tvrdou ránu. Z rohového kopu se totiž prosadil nikým neatakovaný Vašek. Vacenovice sice otevřely hru a snažily se srovnat, k úspěchu to ale nevedlo. Naopak domácí udeřili podruhé. Neomylnou ránu z voleje totiž předvedl Tesařík. Po poločase vsadily Velké Pavlovice na defenzivní kartu, hosté se neprosadili, a tak duel skončil poločasovým výsledkem.

Bavory – Bučovice 7:0 (3:0)

Od začátku zápasu udávali tempo hry hráči Bavor. První gól padl po kombinační akci Furcha s Ferreirou a do prázdné brány zakončoval Prachař. V 31. minutě opět po centru ze strany zakončoval nadvakrát Novotný. Do poločasu jěště zvýšil Novotný po rohovém kopu. V 46. a 51. minutě druhého poločasu zvýšil opět Novotný a uzavřel tím svůj čtyřgólový ůčet. V 65. minutě nahradil Kocha Hamár a jeho první dotek s míčem znamenal zvýšení. V 75. minutě jěště využil nedorozumění hostující obrany Brazilec Ferreira a uzavřel skóre na 7:0. V závěru jěště neproměnili své šance Hamár a Furch.

Slavkov – Tvrdonice 0:0

Obě mužstva měla velký podíl na to, že se hrála pohledná kopaná. S výsledkem museli být aktéři tohoto utkání nakonec také spokojeni. Hra se po celou dobu přelévala z jedné strany na druhou a při troše štěstí mohla obě mužstva vstřelit gól, ale o úplně vyložených šancích se hovořit nedá. Utkání bylo oboustranně takticky zvládnuté a bez chyb.

Lanžhot – Rohatec 0:4 (0:2)

Rohatečtí zničili Lanžhotu hody. První půle byla sice vyrovnaná, avšak ujaly se brejky Rahotce. Ve 35. minutě se trefil Korbel a ještě do pauzy zvýšil Mašina. Ve druhém poločase se třetí brankou rozloučil s rohateckým dresem Rosypálek. Po faulu na Vrbu uzavřel skóre z penalty kapitán Dobeš. V závěru ještě chytil domácím penaltu Šrůtka.

Šardice B – Kostice 0:2 (0:1)

Kostice prolomily sérii nevydařených zápasů. První půlhodinu však byly hosté pod tlakem a bránu domácích neohrozili. Ve 41. minut vystřelil ze vzdálenosti 35 metrů Hübner, domácí brankář jeho tvrdou střelu neudržel a dobíhající Bezuchý otevřel skóre utkání. Ve druhém poločasu měli opět ze hry více domácí. Největší šanci promarnily Šardice v 50. minutě, kdy osamocený domácí hráč trefil jen tyč odkryté brány. Hned v zápětí z protiútoku běžel od půlící čáry sám na bránu kostický Bezucký, ale jeho střelu brankář zlikvidoval. O utkání rozhodl trestný kop v 65. minutě, který opět z velké vzdálenosti přetavil v branku Hübner.

I.B třída

Blatnice – Vel. Bílovice 3:2 (3:0)

Domácí se ujali vedení hned z první akce v 6. minutě. Na přímý kop si nejlépe naběhl Balko a otevřel skóre. Po neodpískaném faulu na půlce na stopera hostů domácí využili nekoncentrovanosti hostující obrany a Vavřík pohodlně vstřelil v 33. minutě druhou branku. V závěru poločasu Uher ve 43. minutě upravil stav první půle na 3:0 pro domácí. Hosté ve druhém poločase zatlačili domácí mužstvo na jeho polovinu a ve 48. minutě Oslzlý vymetl z voleje domácí šibenici. Až střela Lukáše Osičky v 70. minutě zapadla za domácího brankáře. Největší šanci na vyrovnání spálil v 82. minutě Herzán.

Lednice – Vracov 0:0

Utkání bylo především soubojem brankářů. Domácí Podškubka, ani hostující Zálešák za svá záda nepustili ani jedniou střelu. Vracov byl v zápase lepším týmem, což dokládá několik samostatných nájezdů. Ty však bravůrně zlikvidoval bomácí gólman. Lednice se mohla posadit hlavně po rohových kopech, především po šanci Wolgemutha.

Bzenec – MSK Břeclav B 1:1 (0:0)

Utkání břeclavské rezervy mělo tradiční průběh. Za první půli si její hráči vypracovali mnoho vyložených šancí. Očenášek, Dolíhal ani Veverka se ale neprosadili. Ve druhé půli pokračovali hosté v náporu, branku vstřelil v 60. minutě Tresinger, který dorážel Dolíhalův trestný kop. Břeclavští poté přestali hrát. Hosté vyrovnali hru a patnáct minut před koncem po rohu srovnali .

Hodonín – Podivín 1:1 (1:1)

Mírný tlak hostů byl korunován nádhernou ranou Martina Švestky z pětadvaceti metrů, která skončila v síti. Podivín ovládal hru, pak ale zbytečně fauloval před šestnáctkou. Přímý kop prošel zdí a domácí dorážkou srovnali. Ve druhém poločase byl poslední tým tabulky Podivínu minimálně rovnocenným soupeřem. Domácí nastřelili tyčku, konstrukce zněla i na druhé straně. Přímý kop Martečíka se odrazil od břevna, dorážka kapitána Řezáče ale trefila stejné místo a další branka již ve druhé půli nepadla.