Dvanácté a třinácté místo. Pro týmy z Břeclavska se stal krajský přebor zakletou soutěží. Mikulov i Hrušky před začátkem podzimní části avizovaly boj o přední příčky, zatím ale nemůže být spokojen ani jeden z týmů.
„Naše mužstvo má rozhodně na víc. Je ale pravda, že od pátého místa nás dělí jen pět bodů,“ je si vědom vyrovnanosti soutěže hrušecký kormidelník Karel Bečka.

Toho mrzí především neúspěch ve dvou domácích zápasech. „S Miroslaví jsme v poslední minutě nedali penaltu a Dědice jsme doma jednoznačně přehráli. Kdybychom tyto zápasy přetavili ve vítězství, mohla být naše pozice veselejší,“ vylíčil Bečka.
Potřebný impuls dalo jeho týmu uzdravení bývalého ligového kanonýra Luboše Knoflíčka. S jeho návratem do sestavy se Hrušky začaly konečně trefovat. Knoflíček byl se sedmi brankami nejlepším podzimním střelcem svého týmu, který byl v produktivitě třetí nejhorší v celé soutěži.

Bečka kromě svého snajpra vyzdvyhl také výkony stopera Radka Tichého, jehož důsledná práce v obraně nejednou zachránila Hruškám body.
Oba týmy, kteří na Břeclavsku hrají krajský přebor spojuje jeden problém. Nezájem diváků. Ten ale trápí naprostou většínu jejich konkurentů v tabulce.
„S návštěvností spokojeni nejsme, ale věřím, že když budeme vyhrávat, diváci si cestu do hlediště najdou,“ předpokládá Bečka.

Mikulovský trenér Milan Volf vidí problém jinde. „I když jsme na jaře hráli dobrý fotbal, diváci nechodili. Myslím si, že mikulovský fanoušek je již znuděný krajským přeborem,“ analyzoval Volf.

Se hrou svého týmu byl vyjma dvou zápasů po celý podzim spokojený. „Trápilo nás ale neproměňování vyložených šancí a především obrovská marodka. Místo o postup tak budeme hrát jen o setrvání v soutěži,“ připustil Volf.

Mikulovský kouč neváhal za největší osobnost svého týmu označit obránce Vladimíra Stehlíka. „Je to naprostý profesionál. Nic nevypustí,“ chválil Milan Volf, který nezapomněl ani na dvojici posil do útočné fáze. „Gomes s Očenáškem dali mužstvu útočnou sílu,“ liboval si.

Oba trenéři jsou pro vylepšení prozatím nelichotivé pozice odhodláni učinit maximum. Bečka i Volf se shodují na tom, že krajský přebor je letos opět o něco kvalitnější. Tedy až na beznadějnou Mokrou – Horákov, které oba předpovídají sestup.
„Jarní část přeboru bude velmi napínavá, boje o záchranu budou tuhé,“ prorokuje Volf.