Fotbalisté Mikulova potvrzují přísloví, že nové koště dobře mete a pod trenérem Volfem pokračují v úspěšných záchranářských pracích. Tentokrát to odnesl Kyjov.

Krajský přebor

Kyjov – Mikulov 0:3 (0:2)

Mikulov chtěl v Kyjově potvrdit svou stoupající výkonnost, odjížděl ale bez tří hráčů základní sestavy. Kyjov zahrozil už v 6. minutě, kdy zcela volný Hrbáček ze šestnáctky hlavou střílel nad branku. To bylo od domácích vše. V 9. minutě Látal uvolnil Machalu a ten vstřelil vedoucí branku hostů. V 15. minutě byl Bělský faulován na vlastní polovině a sám zahrával trestný kop. Kopl ho tak, že po nedorozumění stopera a brankáře se lacino dostal k míči Holec a zvýšil na 2: 0.
Do druhého poločasu Pálava nastoupila s vědomím, že Kyjov bude chtít zvrátit vývoj utkání. Opak byl pravdou a v 57. minutě Kauer polocentrem našel Holce a ten nedal brankáři Cahlikovy žádnou šanci. Domácí celý zápas ohrožovali branku jen z rohových kopů, se kterými si brankář Novotný poradil a Pálava celkem pohodlně dotáhla zápas do vítězného konce.

I.A třída

Novosedly –Kuřim 1:2 (1:0)
Domácí přivítali vedoucí celek soutěže a oproti minulému utkání si vedli lépe než v předchozím. Hráli bojovněji a vytvořili si mírnou převahu, kterou ve 38. minutě proměnili ve vedoucí gól. To Sýkora připravil o míč chybujícího brankáře a skóroval do prázdné branky. Ještě před úvodním gólem překonali domácí hostujícího gólmana , ale na brankové čáře zachraňoval obránce.
Od druhého poločasu převzali iniciativu na hřišti hosté. Jejich trenérovi se dokonale povedlo střídání, když nový hráč na hřišti Svoboda vstřelil po průnicích svých spoluhráčů obě branky, které znamenaly obrat a druhou jarní prohru Novosedel.

Dubňany – Lanžhot 1:0 (0:0)
Lanžhot se ujal vedení už v 11. minutě, ale k údivu celého stadiónu rozhodčí branku kvůli postavení mimo hru neuznal. Domácí ještě do poločasu dvakrát nebezpečně zahrozili z přímých kopů.
Hosté si ve druhém poločase vytvořili několik brankových příležitostí, které však zůstaly nevyužity. V 56. minutě hostující obránci vyrobili hrubou chybu a Dubňany ji potrestaly jediným gólem utkání. Lanžhot tak mohl litovat porážky, neboť průběh zápasu naznačoval spíše dělbu bodů.

Velké Pavlovice – Slovan Brno 3:1 (1:1)
Šabatova vedoucí branka z první minuty domácí uklidnila do té míry, že si o chvíli později dovolili zahodit penaltu. Procházkovy chybné exekuce mohli ale litovat, protože poté ovládli hru hosté a před poločasem se jim podařilo vyrovnat.
Ve druhém poločase domácí zatlačili Slovan na jeho polovinu a zahustili střed hřiště. Aktivní hra se jim zúročila v 65. minutě, kdy vstřelil vítěznou branku Janíček. Deset minut před koncem přidal druhý gól Šabata a domácí si pojistili vedení v tabulce.

Tvrdonice – šlapanice 0:1 (0:0)
Tvrdonice tentokrát nedokázaly zopakovat bojovný a zodpovědný výkon z předchozího týdne. Domácí si na začátku utkání vytvořili mírnou optickou převahu, ze které však nic nevytěžili. Nepřesností na obou stranách přibývalo a vyvrcholily neproměněnou penaltou domácích. Také další dobré příležitosti končili buď mimo, nebo na brankové konstrukci hostujícího mužstva. Když už se zdálo, že utkání spěje ke smírnému výsledku, hosté zabrali a deset minut před koncem se mohli radovat ze vstřelené branky.

Kostice – Žarošice 1:2 (0:0)

Nejvážnější situací prvního poločasu byl trestný kop Kostic, po kterém Požgay hlavou přehodil vybíhajícího brankáře, ale ten se stihl vrátit a na brankové čáře míč ještě chytil. Skóre otevřeli v 49. minutě hosté po střele Chromého. Kostičtí poté dostali hosty pod tlak, z něhož vytěžili v 71. minutě vyrovnaní, když Darmovzal dorážel do odkryté brány. Kostice se tlačili do dalších šancí, ale bez úspěchu.
Naopak v 86. minutě udeřili hosté, když po rozehrání trestného kopu z hranice pokutového území našel míč na brankové čáře postaveného Přikryla, který si přidržel brankáře Rampáčka a pohodlně skóroval. Rozhodčí branku i přes velkou nevoli domácích uznal.

I. B třída

Hosté si do Zbýšova jeli minimálně pro bod, ale začátek tomu vůbec nenasvědčoval. Velmi slabou půlhodinku korunovala školácká chyba obrany a Popice pustili domácí do vedení. V zápětí se nechal po druhém žlutém faulu vyloučit hostující Richter. Až poté se hosté probudili a začali si i v oslabení vytvářet šance, ale výsledkem byla jen nastřelená tyč.
Druhý poločas se nesl v duchu prvního, domácí měli častěji míč, ale hosté vyráželi do brejků. V době největšího tlaku, kdy Popičtí sahali po vyrovnání, přišla opět velká hrubka obrany a bylo po nadějích na dobrý výsledek.

Blatnice – Podivín 1:0 (1:0)
Obraz hry určila rychlá branka domacích, kteří se prosadili již ve 4. minutě po přesně zakončeném centru z kraje. Domácí se pak stáhli na vlastní polovinu, nechali Podivín hrát a hrozili pouze z brejků. Hosté měli míč na svých kopačkách, ale nedostávali se do šancí.
Ani ve druhém poločase se jim nedařilo vstřelit vyrovnávací gól, přestože vrhli všechny síly do útoku. Hlavičky Martina Švestky ani Karla Švestky do branky nesměřovali, neprosadil se ani Martečík. Hosté tak stále čekají na první jarní body.

Přítluk y– Žádovice 1:3 (0:1)

Ve vyrovnané první půli se vedení ujali hosté, když po půl hodině přesně zamířili z přímého kopu. Ve druhém poločase měli převahu domácí, to však nedokázali proměnit ve vyrovnávací branku, brankář hostů všechny šance pochytal. Do dvoubrankového vedení tak šli hosté, kteří vstřelili lacinou branku po chybě domácího brankáře a o deset minut pozěji přidali svoji třetí branku. Domácí dokázali v závěru pouze snížit, navíc přišli o vyloučeného Trávníčka.

Velké Bílovice – Bzenec 0:0

Domácí nastoupili bez čtyř hráčů základní sestavy, kteří nejsou k dispozici kvůli zranění. Na marodku se k nim ještě v prvním poločase připojil domácí kapitán, který odstoupil kvůli naraženým žebrům. Absence se na hře projevila, v prvním poločase byli lepší hosté. Po přestávce zabrali domácí a byli to oni, kdo ovládal hru. Jejich největší šance však skončili na brankové konstrukci, kterou se jim podařilo rozeznít hned dvakrát. S dělbou bodů tak byly nakonec spokojeny obě mužstva, hosté kvůli průběhu utkání, domácí byli za bod rádi kvůli rozsáhlé marodce.

Lednice – Bavory 2:5 (0:5)

Favorit rozhodl zápas dvěma góly z počátku utkání, kdy se trefili Ráztočný s Furchem. Aktivní hra dělala domácím problémy a tak nebylo divu, že s přehledem hrající hosté přidali do poločasu další tři branky, když se prosadili dvakrát Lëssl a jednou Koch. Po přestávce bylo na hostech znát uspokojení z výsledku, a tak se prosadili i domácí. V 51. minutě se skóroval tečovanou střelou Kaňa, a v 58. minutě dal po chybě obrany tentýž hráč výsledku konečnou podobu. Bavory tak stále suverénně kralují.