K Vymyslického odchodu z modrobílého dresu přispěl především fakt, že vedení břeclavského klubu přišlo s nabídkou na prodloužení smlouvy pouhý týden před koncem loňského ročníku.

„Lidé z vedení musí vědět komu končí smlouva. Já jsem nemohl čekat, jestli přijdou s novou. A když jsem ji odmítl podepsat, to jsem byl už rozhodlý odejít, tak mi ještě vyčetli, že odcházím. Navíc vylepšení podmínek nebylo takové, jaké jsem si představoval,“ vysvětlil exbřeclavský stoper s křivdou v hlase. Sám uznal, že pokud by nabídka byla lepší, zvážil by ji více.
Trenér a sportovní manažer v jedné osobě Radek Rabušic vysvětlil důvody pozdní nabídky nové smlouvy: „Igor měl vždy svérázný přístup k fotbalu. Neměli jsme jistotu, že se bude fotbalu věnovat naplno. Je to otázka priorit, a u Igora není fotbal na prvním místě. mJe to pro něj velká škoda, je to nesmírně talento vaný hráč. Kdyby chtěl, mohl by hrát klidně nejvyšší soutěž. Ale to by musel chtít.“

Důrazný střední obránce se svěřil, že mezi ním a trenérem Rabušicem nebyla úplně harmonická atmosféra. Nepadli jsme si do oka,“ přiznává. „Jsem typ člověka, kterému když se něco nelíbí, neváhá říct svůj názor. To se trenérovi asi nelíbilo. Mě se zase nelíbil jeho přístup. Nejsem už žádný dorostenec, abych na sebe nechal v kabině bezdůvodně řvát,“ vzpomínal Vymyslický na Rabušice.

„Já jsem na všechny hráče stejně náročný. Chci, aby na tréninku i při zápasech odevzdali maximum. Je to o Igorově přístupu, to je celé,“ odmítá konflikty s bývalým svěřencem Rabušic.

Vyhlášený hlavičkář si proto našel angažmá v týmu regionální soutěže v Dolním Rakousku, FC Wilfersdorf. Klub hraje nižší regionální soutěž. To je nesporně krok dolů, neboť se soutěž nemůže měřit s kvalitou české třetí ligy. „Pro mě to bude jen přestupní stanice. Je možné, že zde vydržím jen do zimní přestávky. Nevyšlo mi určité jednání a tak jsem vzal spíš z nouze,“ vysvětlil Vymyslický svůj krok ve své fotbalové kariéře.
„Klukům ale přeji co nejvíc úspěchů, v kabině jsem s nikým žádný problém neměl. Jen si myslím, že na postup by to chtělo zkušenější hráče. Břeclav má příliš mladé mužstvo,“ uzavřel talentovaný obránce.