Host z brněnské Zbrojovky se čtvrt hodiny před konce zápasu s Mohelnicí trefil na konečných 3:2 a dokonal tak skvělý obrat domácího týmu. Břeclav tak vrátil k reálné šanci na záchranu v MSFL, i když šlo o teprve druhou jarní výhru. „Máme v kabině vážně dobrou partu, a tak jsme se drželi, dokud nepřišly první body," říká za pár dní dvacetiletý forvard.

O víkendu jste rozhodl důležitý zápas s Mohelnicí. Máte spočítáno, jak dlouho jste byl na trávníku?

Každého hráče potěší, když rozhodne zápas, tím víc když je takhle důležitý. Ve chvíli, kdy šel míč za čáru, jsem na čas nemyslel. Až na půlící čáře mi došlo, že gól padl asi minutu po mém příchodu na hřiště.

Je po dvou výhrách atmosféra v kabině a nálada konečně lepší?

Každá výhra zvedne morálku mužstvu, a to samozřejmě i našemu. Přes všechny prohry jsme se snažili udržet pozitivní myšlenky, i když to nebylo vždycky jednoduché.

Pro tak mladé mužstvo musí být těžké pořád prohrávat. Jak vám bylo, kdy jste prohráli třeba šestý zápas v řadě?

Je pravda, že máme mladý tým. Pro několik hráčů, včetně mě je to taky první zkušenost s touto soutěží, takže lehké to rozhodně nemáme. Nikdy se mi nestalo, abych prohrál tolik zápasu po sobě. Dá se říct, že na nás padala deka, protože většinu zápasu jsme si prohráli vlastními chybami. Naštěstí máme v kabině vážně dobrou partu, a tak jsme se drželi, dokud nepřišly první body.

Cítil jste se coby ofenzivní hráč pod velkým tlakem, když se nedařilo střílet góly?

Produktivita byl jeden z našich hlavních problémů. Za sedm kol jsme dali jen tři branky, takže pochopitelně největší tlak doléhal na ofenzivní hráče. Nejdůležitější je pořád pracovat a neklesat na mysli, jednou to tam totiž padnout musí. Teď jsou z toho dvě cenné výhry, které nás dostali blíž k nesestupovým příčkám.

Jak dopadne boj o záchranu, může být pro Břeclav ještě sezona úspěšná?

Nevím, jestli se dá mluvit o úspěšně sezoně, pokud hrajete o záchranu. Ale boj o udržení je momentálně otevřený. Snažíme se na to moc nemyslet a hrát bez nervů. Důležité pro nás budou domácí zápasy, pokud je zvládneme, tak o setrvání ve třetí lize starost nemám.

Jak se vy osobně cítíte v Břeclavi, je pro vás toto angažmá prospěšné?

Já se mám v Břeclavi skvěle. Byl jsem rád, že mi trenér Ivan Dvořák dal šanci a vzal mě do týmu. Pro mě osobně to byl krok dopředu a tohoto angažmá si cením. Chtěl jsem především vědět, jak moc je tato soutěž náročná a jestli ji zvládnu. Už teď jsem rád za můj odehraný čas v MSFL. Ačkoliv věřím, že kdybych měl více prostoru, tak bych mohl týmu pomoci ještě více.

Ještě se zeptám na trenéra. Jak se vám s Ivanem Dvořákem spolupracuje, jaký je jako kouč?

Ivana všichni v kabině respektujeme. Je to trenér, který se umí postavit za tým a jedná s námi na rovinu. Také nás umí seřvat, což k fotbalu patří. Tréninky nám společně s asistenty připravuje kvalitní a myslím, že nás připravili na soutěž velmi dobře. Jediné, co nám bohužel jako týmu chybí, jsou zkušenosti, což se v několika zápasech projevilo.