Nejvýraznější individualitou v nižších soutěžích se stal teprve jednadvacetiletý záložník Tomáš Drápal ze Sokola Krumvíř, který převzal žezlo po Michalu Blinkalovi z Moravské Nové Vsi.

„Je to moje první individuální ocenění v seniorském fotbalu, takže si této ceny musím vážit. Samozřejmě mi k ní hodně pomohli i spoluhráči. Samotný galavečer se mi líbil, jak vyhlašování, tak i doprovodný program,“ těšil se kapitán břeclavských fotbalistů Pavel Simandl, který na podzim vstřelil v MSFL pět branek.

Mezi nejlepší jedenáctku se dostali ještě obránce Anton Kalčík z béčka MSK Břeclav, III.A třídu reprezentovali Lukáš Forman z Perné a Radovan Maňák z Týnce. Ocenění se dočkali i Tomáš Kňůr z Brumovic, Lubomír Křižák z Březí, záložník Slavoje Podivín Martin Martečík, střelec Radek Nevěděl z Pohořelic, velkopavlovická opora zadních řad Petr Vašek a obránce Milan Žaloudek oblékající dres Lanžhota.

Také mezi mládežnickými talenty se prosadili zástupci břeclavského MSK. Mezi dorostenci si cenu odnesli domů Jakub Dobšíček, pro kterého to bylo stejně jako pro Simandla první ocenění.

„Jsem za tohle ocenění vděčný, mám z něj velkou radost. Tato cena pro mě znamená hodně, potvrzuje mi, že jsem na hřišti odváděl dobré výkony a byl sem užitečný svému týmu,“ tvrdil osmnáctiletý zadák, který už v zimní přípravě nastoupil i v přípravných utkáních áčka MSK.

Dobšíčka doplnili v mládežnických kategoriích ještě Tomáš Rabovský z Křepic a Jan Kašník z Hlohovce. Mezi žáky se dočkali ocenění za loňský rok Patrik Martínek z MSK, Daniel Rychlík z Pouzdřan a Martin Vajbar z Rakvic.

Nejlepší fotbalistka? Drsová

Cena pro nejlepší fotbalistku okresu zůstala v držení Velkých Pavlovic. Po loňském vítězství Hany Málkové si jí letos převzala její oddílová kolegyně Jitka Drsová.

Kromě hráčů však okresní fotbalový svaz hodnotil i práci trenérů. Mezi těmi uspěl Luděk Zlámal z MSK. Na pódiu ho doplnil jeho břeclavský kolega od mladších žáků Jiří Hořčička a velkoněmčický Milan Nekvapil.

Zkušený mládežnický trenér, který loni postoupil s břeclavským starším dorostem do druhé ligy, už podobné ocenění dostal v minulosti ve Slovácku. „Trenéra dělá mužstvo. Tak to je a nikdy to nebude jinak. Potěší to, ale je to jen takové pozlátko. Pro mě bude největší odměnou, když se mí svěřenci časem objeví v A-týmu Břeclavi ve třetí lize,“ dodal skromně Zlámal.