Trenér Radoslav Látal už do týmu mohl zařadit i obránce Zdenka Kaprálika, který v úterý  podepsal v Baníku roční smlouvu. Vyřešil tak složení zadních řad, nyní už se upíná jen na hledání útočníka. „Je to všechno odvislé od financí, kterými jsme limitováni. Máme nějaké tipy, nějací útočníci přijedou do Břeclavi na testy, ale vše záleží na penězích," řekl hlavní kouč Látal.


Vedle Kaprálika kádr rozšířil i další bek Petr Mach, který minulý týden přišel z Mladé Boleslavi. K mužstvu se na poslední chvíli připojil ještě brankář Michal Bárta, jenž by měl na Bazalech hostovat z Olomouce. Kabinu Ostravanů naopak přinejmenším dočasně opustil záložník Milan Ferenčík, kterého testuje Banská Bystrica a útočník Gevorg Badaljan je zase na zkoušce ve Znojmě.


Látal chce i v Břeclavi ještě pořád pracovat na kondici, převažovat však už bude herní složka. „Ještě na chvilku přitvrdíme, pořád máme do ligy měsíc a to je dost času," řekl Látal, jehož svěřenci se v zajímavém utkání proti Brnu představí v Zaječí ve středu 11. července od 10:15 hodin.
Od 11. července pak Břeclav přivítá i další prvoligový klub, tentokrát Bohemians 1905. Ten tu zůstane týden a sehraje v neděli 15. července přípravné utkání v Lanžhotě na Šlajsi se Zlínem (11:00).