Začátek utkání ovšem domácí zaspali. Úvodní tlak hostí, kteří se na utkání posílili trojicí hráčů z Áčka, měl rychlé následky. Už ve druhé minutě prošel lehký centr Buchty z levé strany až do šestnáctky, kde ho Štourač dorazil za bezmocného Hladkého.

Břeclav se tlačila dopředu, ale centry nenacházely své adresáty. To Brnu stačilo málo. V 18. minutě hlavičkoval ze šestnáctky Sus, Hladkého zastoupil na brankové čáře Schwarz.

Prořídlé ochozy poté až do konce prvního poločasu sledovali festival promarněných příležitostí domácích. Ve 23. minutě Bielčik rozvlnil jen boční síť Burešovy branky, o deset minut později slovenský útočník jen těsně minul tyč. Neujala se ani Simandlova teč ze 34. minuty, ani technická střela Mici, jenž se zatočila mimo branku.

„Po poločase jsme v kabině udělali bouřku. Nechali jsme si dát hned na začátku hloupý gól, ale věděli jsme, že nehrajeme špatně, že branky prostě musí přijít,“ věřil svým svěřencům domácí kouč Michal. Po pauze se opravdu har domácích změnila. V 51. minutě už se Bielčikova levačka prosadila a břeclavský útočník se z ní pořádně radoval. Není divu, hráči MSK se trefili po dvě stě padesáti minutách.

Vyrovnání domácí nastartovalo. V 67. minutě kombinaci před šestnáctkou zakončil střelou kolem Bureše Simandl a bylo to 2:0. Na hřišti poté zbyl jen jeden tým, a to Břeclav. Ta mohla své vedení ještě navýšit, to by ale musel Mica v 83. minutě proměnit penaltu.

Přesto se dočkal pochvaly. „Mica podal výborný výkon, škoda, že svou domácí premiéru neoslavil ještě gólem z penalty. Ve druhém poločase jsme byli lepší a zaslouženě jsme vstřelili dvě branky. Konečně se posuneme se do středu tabulky,“ dodal spokojený Vladimír Michal.