Týmy většinu operovali jen mezi šestnáctkami, a pokud už se dostaly do šance, do branky se netrefili. Takto neuspěli domácí Simandl i Ivančic, na druhé straně se vedlo podobně i hostím, kteří se od dvacáté minuty pomalu osmělovali. Největší šanci domácích spálil Simandl jenž z ostrého úhlu pálil jen do nohou brankáře Šroma. A když ve 45. minutě na centr před Prokopovu bránu nedosáhl nejznámější hráč hostí Onofrej, odcházely týmy do kabin za bezbrankového sta vu.

S přibývajícím časem se ale stupňovala převaha hostí, kteří břeclavské fotbalisty zatlačili na jejich polovinu, vyložených šancí si však vypracovali jen málo. Za zmínku stojí Onofrejova bomba ze začátku druhého poločasu nebo Kovářova střela ze 65. minuty, kdy hostující kapitán přestřelil odkrytou Prokopovu branku. Přestože se Břeclav snažila oživit ofenzivu příchodem Svobody a Bielčika, tito se přes dobře organizovanou obranu svěřenců Petra Uličného prakticky vůbec nedostali do šancí. Osud utkání chtěl vzít do svých rukou Tomáš Mica, který obešel tři protihráče, ale jeho následná technická střela skončila těsně nad břevnem.

„Dnes jsme narazili na velice silné mužstvo, které venku na podzim uhrálo osmnáct bodů, což je výborná bilance. Proto bod z tohoto utkání beru. V prvním poločase jsme s Olomoucí hráli vyrovnanou partii, ve druhém poločase už nás přitlačili. Naši hráči holt nejsou v optimální formě. Největší šanci zápasu spálil v závěru Mica, chybělo mu trošku toho štěstíčka a body by byly naše. Musím ale mužstvu poděkovat za bojovný výkon,“ sděloval trenér Břeclavi Vladimír Michal své dojmy z utkání.

Břeclav je tak po podzimu se ziskem osmnácti bodů na dělené jedenácté pozici s brněnskou juniorkou. A co bude čekat břeclavské fotbalisty nyní? Trenér v tom má jasno. „Přestože podzimní sezóna skončila, zahálet nebudeme. Ještě měsíc budeme trénovat a chodit do posilovny, Až poté dostanou kluci volno na Vánoce. Po nich se opět sejdeme a začneme se připravovat na jaro, které nám začíná až na 27. března příštího roku, kdy přivítáme juniorky Slovácka.“ Protože ale s podzimními výsledky nepanuje spokojenost, někteří hráči už dres Břeclavi na jaře neobléknou.

MSK Břeclav – 1. HFK Olomouc 0:0 (0:0)
ŽK: Navrátil – Čtvrtníček
Rozhodčí: Fojt
Diváků: 160

MSK Břeclav:
Prokop – Navrátil, Michal, Schwarz ©, Chromeček (61. Svoboda) – Simandl, Demjanovič, Jakubovič, Ivančic – Mica (90. Polák), Nevídal (73. Bielčik)
HFK Olomouc: Šrom – Dadák, Kopcká, Krejčí, Polák – Kováč ©, Tögel (65. Hořava), Onofrej, Kobylík (65. Obal), Čtvrtníček – Richter (84. Žondra)