Domácí Břeclavany potěšilo hlavně rychlé vedení 2:0. „Soupeř má zkušenější tým, my jsme byli bojovnější a běhavější," upozornil na klady obou mužstev břeclavský kouč Ivan Dvořák.

Ten se nemohl těšit z kompletní sestavy, kterou by proti lokálnímu rivalovi poslal na hřiště. „Chyběl útočník Světlík, stoper Lysoněk, a vlastně i já. Ve středu obrany hrál dorostenec Kurdík. Nechtěl jsem dělat přesuny na postech, na kterých si kluci v přípravě zvykli," uvedl Dvořák s tím, že mladík v těžké zkoušce obstál.

Břeclavi v prvním poločase vycházeli brejky. Při jednom z nich se do šance dostal Brazilec Lucas, branku po této akci nakonec vstřelil Motyčka. O sedm minut později se jihoamerický rychlík už prosadil sám. Před poločasem MSK zbytečně obdržel první branku, ve druhém poločase se pak z přímého kopu prosadil bývalý ligový špílmachr Polách. „V poslední minutě šel sám na bránu Motyčka, ale po kličce už míč do brány nedostal," zalitoval Dvořák.

Jenže i hosté mohli vývoj zápasu dokonale otočit. „„Byl bych rád, kdyby se potvrdilo, že po špatné generálce přichází dobrá premiéra. I když jsme venku uhráli slušný výsledek, s remízou 2:2 spokojený nejsem, protože jsme měli utkání především herně zvládnout lépe. Nebyl jsem spokojený především s hrou našich krajních hráčů. Tentokrát se nám nedařila ani kombinace ve středu hřiště," řekl hodonínský trenér František Komňacký.

Zatímco celek ze Slovácka se na jaře pokusí z divize proniknout do třetí nejvyšší soutěže, Břeclavané se chtějí na stejné úrovni udržet. První krok udělají v sobotu od tří hodin odpoledne v Hlučíně. „Musíme se oprostit od nervozity a strachu ze sestupu. Snad se to podaří do kluků dostat, aby hráli v klidu. Když budou makat, tak se to může podařit. Klima v kabině je dobré, tak snad," dodal břeclavský kouč.

Jeho tým čeká ve Slezsku souboj s bývalým trenérem MSK Milanem Valachovičem.

Břeclav – Hodonín 2:2

Branky: 27. Lucas, 34. Motyčka – 43. Dovhanyuk, 59. Polách.

Sestavy Břeclav: Lešnovský- Walisch, Svoboda, Kurdík, Hloch – Sycha, Vojtěšek, Simandl, Košut, Carvalho – Motyčka (Diviš, Netopilík, Presl).