Mladí Slováci dorazili do Břeclavi s hodinovým zpožděním kvůli problémům s mýtným na dálnici. Ani opožděný start ale Břeclavanům nijak nevadil. Přestože nastoupili ještě bez opor Cupáka, Simandla, Kleibera, Kotola nebo Dobšíčka. Noví hráči, kteří bojují o dres MSK, je dokázali velmi slušně zastoupit. Alespoň tedy v první půli.

„V prvním poločase jsme podali výborný výkon, nemám co vytknout. Někteří mě příjemně překvapili. Zkusili jsme hrát nový systém na tři obránce, měli jsme tlak, dali jsme branky a soupeře jsme k ničemu nepustili. Kvalita Slovanu mě trošku zklamala, ale měli tam osm dorostenců, kteří si zkusili poprvé mužský fotbal," komentoval zápas trenér Břeclavanů Milan Valachovič.

Jako první se trefil po čtvrthodině hry nigerijský útočník Ruben Uche, kterému naservíroval gól na zlatém podnose Radek Sasín. Jen o dvě minuty později zvýšil vedení Břeclavi aktivní Lucas Carvalho, který podstřelil padajícího gólmana. Mladý Brazilec měl ještě další dva dobré úniky, ale pokaždé ho chytila ofsajdová past.

Kromě něj měl další dvě dobré šance vytáhlý srbský záložník Dušan Markovič, ale dvakrát ho vychytal gólman. Naopak Slovanisté měli obrovské problémy v první půli vůbec trefit Prokopovu bránu, i když předváděli občas pohledné kombinace.

Do druhé půle vyběhlo na trávník v modro-žlutém dresu pět nových hráčů a kvalita hry šla dolů. Střídající Tomáš Pospiš přesto využil v 50. minutě samostatného úniku, znovu prostřelil padajícího brankáře a zvýšil už na 3:0.

Hosté ale hru vyrovnali a dočkali se v 75. minutě snížení. Poté navíc přišel kiks náhradního brankáře Břeclavi Dominika Kunického, který minul balon, útočník Slovanu jej obešel a gólman musel faulovat. Následovala penalta, kterou hosté s přehledem proměnili a ještě zápas zdramatizovali. Víc už jim ale domácí nepovolili.

„Ve druhé půli jsme prostřídali a už po prvním zápase můžu říct, že někteří hráči u nás skončí. Bylo vidět, že na třetí ligu mít nebudou. Měli sice jen krátký čas na zkoušku, ale tak to chodí. V týmu je velká konkurence. Na Slovácko pojedeme v úterý v zúžené sestavě," přidal Valachovič výhled na nejbližší přípravu s prvoligovým celkem.

Jak dodal, v jednání jsou ještě možné příchody dvou zkušenějších hráčů. Jednoho brankáře a jednoho hráče do pole.

MSK Břeclav – Slovan Bratislava jun. 3:2 (2:0)

Branky MSK: 16. Uche, 18. Carvalho, 50. Pospiš

Střely na bránu: 11:8

Rohy: 6:1

Diváků: 75

Sestava MSK Břeclav: Prokop (46. Kunický) – Levčík (46. Vintrlík), Krejčí, Šenk (46. Ruber) – Carvalho (46. Balážik), Igwe, Markovič, Slamka, Žáček – Uche, Sasín (46. Pospiš)