Po změně stran šancí ubylo a hosté už si vedení pohlídali. Břeclav tak zakončí působení ve třetí lize na předposlední příčce, zachránila se kolo před koncem.

Trenér MSK Karel Bečka tak splnil cíl a dovedl tým k záchraně. I přes prohru byl spokojený. „Protože už o nic nešlo, dali jsme příležitost našim hráčům. A zjistili jsme, že jsou schopní třetí ligu hrát. Někteří mě velmi příjemně překvapili a mají před sebou u nás budoucnost. Bohužel, soupeř v první půli dvakrát vystřelil na bránu a dal dva góly. My ze čtyř šancí ani jednu. To se holt stává, my měli podobné štěstí v minulém kole," poznamenal kouč Břeclavi.

Úvod utkání příliš vzrušení nepřinesl a brankáři byli bez práce. Postupem času začínali mít více ze hry domácí. Lapešovu střelu gólman Bureš konečky prstů vyrazil, ale ve 22. minutě už nedosáhl na dalekonosnou bombu aktivního Carvalha. Tu ale zastavila tyč prostějovské brány. Jako blesk z čistého nebe pak zapůsobila úvodní branka utkání. Souška napřáhl z velké dálky a tentokrát za správné pomoci tyče se balon odrazil za Mrkvicu, který dostal přednost před tradiční jedničkou Prokopem.

Ještě do poločasu se hosté prosadili podruhé. Přímý kop sedl přesně na hlavu nehlídaného Šteigla, který pohodlně zvýšil na 2:0. Od ještě většího přídělu pak těsně před půli zachránil Břeclav gólman Mrkvica, který tygřím skokem vyrazil balon z kopačky Jirouše.

Druhou půli naplnilo hlavně množství střídání unavených fotbalistů. Přesto měla Břeclav několik dobrých šancí minimálně ke snížení, ale Brazilec Stange de Silveira ani Levčík zblízka nepropasírovali míč do prostějovské branky. V 80. minutě neuspěl ani Lysoněk, který se ze stoperské pozice vysunul na hrot, když svou střelu z voleje poslal centimetry vedle hostující tyčky.

„Ve druhé půli, po vystřídání hráčů, jsme zápas mohli klidně během deseti minut srovnat, ale i kdybychom dnes hráli do půlnoci, branku nedáme. Rozdíl byl hlavně ve zkušenostech obou útoků a v proměňování šancí," dodal Bečka.

Áčku Břeclavi tímto zápasem skončila sezona, skončily i tréninky. Hráči se sejdou jen na ukončené. Začíná jen dvoutýdenní volno. O tom, kdo povede áčko MSK Břeclav v příští sezoně a v jaké soutěži, bude jasno v nejbližších dnech. Příprava na následující ročník začne 1. července.

MSK Břeclav – 1. SK Prostějov 0:2 (0:2)

Branky: 30. Soušek, 41. Šteigl. Žluté karty: 57. Bureš, 81. Hirsch (oba PRO). ozhodčí: Černý – Nováček, Polák. Diváci: 105. MSK Břeclav: Mrkvica – Šilinger (55. Levčík), Hloch J., Lysoněk, Benetka – Netopilík (46. Šenk), Simandl (K), Paděra, Carvalho (64. Wallisch) – Stange da Silveira (46. Sasínek), Lapeš (46. Jurčík). 1. SK Prostějov: Bureš – Krejčíř, Zatloukal, Machálek (88. Novák), Jirouš, Soušek, Šteigl (46. Pančochář), Fládr (76. Rus), Krč (89. Hloch M.), Hirsch, Pavlík (K).