„Popravdě jsem čekal, že utkání bude vyrovnanější. Vždycky když jsme s Tasovicemi hráli, byli důrazní , běhaví, dohrávali souboje. My jsme je ale srazili dvěma rychlými a krásnými brankami a do poločasu pak přidali další. V první půli hrozili vlastně jen z nějakých závarů,“ hodnotil zápas břeclavský kouč Milan Valachovič.

Už ve 3. minutě se Břeclavané radovali poprvé. Vlček vyhrál osobní souboj s obráncem a prostřelil Trmala v brance Tasovic poprvé. Nešťastný brankář musel už za necelou minutu lovit míč podruhé ze sítě, když Málkovi u tyče stačilo jen lehce tečovat Šilingrův přízemní centr do branky.

Tasovice si pak mohly ještě oddychnout, když mířil balon po hlavičce Lysoňka jen těsně vedle. Navrátilec ze zkoušky v Opavě si chuť spravil podařeným trestňákem po půlhodině hry. Z hranice šestnáctky zatočil míč přes zeď až do sítě a bylo to 3:0. Zraněného gólmana Trmala pak v brance musel vystřídat Heneš.

Ten držel nulu na svém kontě více než půlhodinu. Břeclav z kraje druhé půle třikrát střídala a trenér Valachovič měl šťastnou ruku. „Už jsme chtěli co nejméně střídat, aby si hráči zvykli na celozápasovou zátěž. Nechtěli jsme do toho tolik zasahovat. Střídající hráči ale rozhodně nezklamali. Byli vidět, hlavně příchod Navrátila hru výrazně oživil, Košulič i Nevídal se prosadili i střelecky,“ chválil své svěřence trenér MSK.

Ve druhé půli byl míč prakticky neustále na kopačkách Břeclavi, Tasovice vystřelily přímou střelu na branku až v posledních minutách druhého dějství, kdy musel Prokop skokem vyrazit trestňák Pechala. Do té doby ale ještě třikrát inkasovaly poté, co nebyly schopné zastavit neustálý tlak MSK.

V 62. minutě překonal ofsajdovou past Nevídal, nahrál doleva na volného Košuliče. Tomu stačilo trefit prázdnou branku. Vzápětí Nevídalovi pokazil radost zvednutý praporek pomezního. Chvíle mladého útočníka Břeclavi však teprve měly přijít.

Na 5:0 mohl zvýšit kapitán Břeclavanů Simandl, ale nařízenou penaltu neproměnil. Heneš vystihl směr jeho střely a balon vyrazil. To však vůbec nevadilo. Hra místy připomínala trénink zakončení břeclavského klubu. Po několika spálených tutovkách přišly i kýžené branky.

Sedm minut před koncem se Nevídal trefil po přesném centru Navrátila. Za další čtyři minuty přidal závěrečnou trefu poté, co ho vyslal do samostatného úniku Simandl. Šitbořický rodák obešel brankáře a svou druhou trefou stanovil konečné skóre na 6:0.

„Soupeř ve druhém poločase úplně odpadl, přestali běhat. Byla jen otázka, kolik přidáme branek. Šance Málka nebo Košuliče byli stoprocentní, to se musí dávat, když je soupeř odevzdaný. Zakončení bylo mnohdy lehkovážné. V mistrovském zápase bychom tolik šancí určitě neměli, to si musí hráči uvědomit a být maximálně produktivní,“ je si vědomí rezerv Valachovič.

Jeho tým čeká příští týden generálka na MSFL. Na domácí přírodní trávě přivítají v sobotu 17. března od 15 hodin divizní Spartu Brno.

MSK Břeclav – Sokol Tasovice 6:0 (3:0)

Branky: 3. Vlček, 4. Málek, 28. Lysoněk, 62. Košulič, 83. a 87. Nevídal

Střely na branku: 13:7 (v poločase 5:4)

Rohy: 5:3 (v poločase 4:2)

Diváků: 60

Sestava MSK Břeclav: Prokop – Crla, Neuberg, Michal, Lysoněk – Šilinger (46. Navrátil), Simandl, Málek, Cupák, Ivančic (50. Košulič) – Vlček (55. Nevídal)