Juniorka slavného slovenského klubu totiž nastoupila posílena o několik hráčů A mužstva a utkání přihlíželi i vysocí funkcionáři klubu. Sokol v konfrontaci se slovenským celkem obstál a prohrál těsně 3:4. „Pro kluky to byl zážitek. Slovan má na Slovensku podobný zvuk jako u nás Sparta. Nastoupilo na ně několik hráčů A mužstva. Kvalita byla na straně soupeře, ale my jsme podali velice dobrý výkon. Je to zase něco jiného zahrát si v přípravě s takovým soupeřem,“ mínil spokojený trenér Lanžhota Milan Valachovič.

Sokol vyrukoval na ranní utkání ve slovenském hlavním městě v takřka nejsilnější sestavě. V základní jedenáctce nechyběly ani nové akvizice Vrábel s Bartošem. Bratislavskému celku začínala o den později jarní část sezony a vedení pojalo utkání proti Lanžhotu jako poslední možnost vidět v akci některé hráče. Za juniorku Slovanu tak naskočila například nejčerstvější posila A mužstva, španělský záložník Antonio Villaro známý pod přezdívkou Nono. Ten odehrál čtyřicet zápasů v La Lize za Betis Sevilla. V sestavě Slovanu nechyběl ani Nizozemec Mitchel Schet, stoper Milan Rundič ze Srbska nebo středopolaři Filip Oršula s Davidem Holmanem. Kromě hráčů A týmu Slovan poslal do hry i dva mládežnické reprezentanty.


Rozhodla sporná penalta


Belasí, jak se tradičnímu slovenskému klubu přezdívá, se dostali po chybách v rozehrávce Sokola do dvoubrankového vedení. Lanžhot se ale nesložil a dokázal ze zvučným soupeřem držet krok. Po Kleiberově přihrávce snižoval Šenk. Slovan se vrátil do dvoubrankového vedení, ale Valachovičovi svěřenci ještě do konce poločasu zaskočili soupeře dvěma trefami. Nejprve z brejku vstřelil kontaktní gól Čambal a po dobře zahrané standardce srovnával Mikúšek.

Po změně stran se obraz hry vyrovnal a o vítězi rozhodla sporná penalta ve prospěch Slovanu. „Velice přísná penalta. Rozhodčí viděli, co chtěli,“ ulevil si Valachovič.

Lanžhot mohl přesto i podruhé v utkání vyrovnat. Šenk z dobré pozice v malém vápně brankáře Rybára nepřekonal, z rychlého brejku se neprosadil Bartoš. I přes prohru zanechal Sokol v hlavním městě dobrý dojem. „Chválili nás za kvalitní výkon. Jsme za toto utkání rádi, jednalo se o soupeře, který nás prověřil,“ podotkl Valachovič.

V tomto týdnu čekají jeho svěřence další dva ostré testy. Sokol totiž změří síly s oběma divizními soupeři z regionu. Nejprve ve čtvrtek vyzve od 18.00 hodin Bzenec a v sobotu od 13.00 hodin hraje na umělé trávě v Břeclavi derby proti MSK.

Slovan Bratislava (jun) – Sokol Lanžhot 4:3 (3:3)
Branky Sokola: Šenk, Čambal, Mikúšek.
Sestava Lanžhota: R. Bartal - Rehák, Tóth, Mikušek, Hílek, Bartoš, T. Bartal, Vrábel, Šenk, Kleiber, Čambal.

VÁCLAV PETRŮ