V loňské tabulce I.B třídy skončila Pálava vedená trenérem Ivo Kauerem až třetí za suverénní Zastávkou u Brna a Blížkovicemi. Zatímco první jmenovaný tým regulérní postup přijal, Blížkovice se po odhlášení Bořitova a Bořetic z I. A třídy dobrovolně vzdaly možnosti postupovat z druhé příčky. A tak přišla řada na Mikulov.

„Dozvěděli jsme se to poprvé v úterý, ale tušili jsme už dříve, že nějaká šance na postup může být. Tak jsme se na poslední schůzi klubu bavili, co by bylo, kdyby ta situace nastala. Všichni jsme byli pro postup, náš kádr svou herní kvalitu má," věří předseda oddílu David Pořízek.

1. kolo I.A třídy, sk. B – 15. a 16. srpna 2015
- Šaratice – Bučovice
- Velké Pavlovice – Rakvice
- Veselí n. M. – Rohatec
- Lednice – Blatnice
- Břeclav B – Dražovice
- Kyjov – Mikulov
- Dubňany – Ratíškovice

Tým kolem střelců Šťastného, Pukančíka, záložníka Žárského, kapitána Šlancara nebo brankáře Létala si na vyšší soutěž věří. Zprávu o postupu se dozvěděli jen pár hodin po oficiálním stvrzení. „Je sice škoda, že jsme si to neuhráli sami a nemohli to oslavit na hřišti, ale radost z postupu máme velkou. Těším se, že budeme hrát atraktivnější a těžší zápasy s kluby z okolí, rozhodně to bude kvalitnější, než když k nám přijely celky, které jenom bránily. Tým by měl zůstat pohromadě, tak snad neuděláme ostudu," věří kapitán Mikulova Zdeněk Šlancar.

Když před třemi roky Mikulov padal z I.A třídy, hrál nepříliš atraktivní brněnsko-znojemskou skupinu. Že budou derby s Rakvicemi, Břeclaví, Lednicí nebo Velkými Pavlovicemi přitažlivější, doufá i oddílový předseda. „Vždy se nám hrálo lépe proti mužstvům, která chtěla hrát otevřený fotbal. A těch v první B třídě moc nebylo. Rozhodně chceme díky derby na stadion přitáhnout i více fanoušků," věří v obsazenější tribuny muž, jenž převzal oddíl v zimě letošního roku.

Pálava v krátké letní přestávce nepočítá s nějakou přestavbou ani výrazným posílením týmu. Zůstává i trenér Ivo Kauer. „Kdyby nebylo našeho výborného trenéra, tak bychom na jaře určitě nebyl tak vysoko a postup by se nepovedl," vyzvedl koučovu roli kapitán Šlancar.

Ambice klubu jsou jasné. V premiérové sezoně I.A třídu udržet, ideálně hrát v půlce tabulky. Hlavně se neporoučet za rok zpět. „Máme v klubu na dořešení jen dvě tři hostování, jinak to chceme hrát s místními kluky, kteří si postup vykopali a šanci si zaslouží. Doplníme je třemi dorostenci. Bude nás tak sedmnáct. Žádné velké posilování hráči z Brna neplánujeme. To už tu bylo a dopadlo to neslavně," dodal Pořízek.

A-tým se sejde na tréninku poprvé v úterý 14. července. První mistrák jej pak čeká v polovině srpna.