„Rosice neměly tentokrát kromě brankáře Dolečka žádnou posilu ze Znojma. Když jsem to viděl, bylo mi jasné, že tentokrát musíme na soupeře mít. Samozřejmě jsem to hráčům oznámil, že mají ideální šanci soupeře zdolat," sondoval už před utkáním sílu soupeře trenér MSK Břeclav Milan Valachovič.

Břeclav byla už v prvním poločase jasně lepší a jen kvůli laxnímu zakončení skončila první půle jen jednou brankou v síti nováčka třetí ligy.

Tu zařídil po půl hodině hry stoper Jan Neuberg, který si vyskočil nejvýše na rohový kop a poslal balon za Dolečka.

„I ve zbytku první půle jsme byli dominantnější, odehráli jsme prakticky celý poločas na polovině soupeře. Ale hráli jsme jen po šestnáctku. Měli jsme tlak, ale do tutovek jsme se nedostali. V útoku jsme měli pořádné rezervy," hodnotil první dějství hostující kouč.

Po změně stran domácí vycítili šanci uhrát alespoň remízu. Hrozili hlavně po standardních situacích. Na rozdíl od posledního zápasu ale brankář Lukáš Prokop svůj tým podržel, když Rosičtí mířili na jeho branku.

„Největší šanci měl domácí Malata, který ale svůj únik nezakončil brankou, Prokop mu tutovku chytil," pochválil brankáře Valachovič.

Podobně to viděl i lodivod Rosic. „Byl to klasický remízový zápas. Nebýt toho, že Petr Malata nedal ve druhém poločase dvě tutovky a pak nám rozhodčí neuznal branku kvůli ofsajdu, skončilo utkání tak, jak skončilo," mrzelo domácího trenéra Karla Jarůška.

Druhý poločas už ze strany Břeclavi tak suverénní nebyl, kouč si ale dovolil vystřídat všechny tři náhradníky až v posledních pěti minutách. I kvůli taktice.

Takovou výhru jsme potřebovali. Už jen kvůli psychice," dodal Valachovič.

Jednobrankový náskok se tak podařilo udržet, a tím připadly tři body hráčům Břeclavi. Ta se díky tomu vrátila na čtvrtou příčku v tabulce třetí ligy.

Rosice – Břeclav 0:1 (0:1)

Branky: 34. Neuberg

ŽK: Šustr – Michal

Sestavy:

FC Slovan Rosice: Doleček – Oprchal, Vítámvás, Kubec, Pšikal, Dufek, Látal, Selinger, Šustr, Odehnal, Malata

MSK Břeclav: Prokop – Navrátil (90. Dobšíček), Neuberg, Michal, Crla – Ivančic (88. Levčík), Simandl (K), Málek, Cupák – Sasín (85. Nevídal), Košulič