MSK chtělo prodloužit sérii výher už na tři, ale proti Záhřebu je nečekalo nic lehkého. Soupeř to ale Břeclavským znepříjemnil tím, že nastoupil v hodně defenzivně laděné sestavě. Navíc s taktikou dlouhých nakopávaných balonů za obranu. Tato strategie však v první půli vůbec nenesla ovoce. Za prvních pětačtyřicet minut totiž mířily na brankáře SK Prokopa pouze dvě přímé střely ze hry.

První čtvrthodinku měli mírně navrch domácí, ale týmy na obou stranách si žádnou pořádnou šanci nevypracovali. Na rozdíl od Zábřehu alespoň MSK hrozilo ze standardních situací, kterých jim hostující obrana dopřávala víc než dost. Z pořadí z třetího rohu už Břeclav udeřila. K míči se dostal v šestnáctce Lysoněk a trefil se k tyči, kam už brankář Zábřehu nedosáhl. O pět minut později mohlo být v táboře domácích ještě veseleji, kdyby z druhé vlny hlavičkující Michal mířil o něco níže. V zápase fungovaly obě obrany precizně. Ta hostující se blýskla především ve 34. minutě, kdy na poslední chvíli čistě ukopla míč Heskovi, který se prodral až do pokutového území.

Do druhé půle nastoupil Zábřeh s ofenzivnější taktikou, ale dobře pracující obrana MSK míče bez problémů a včas odkopávala. Ani Břeclav nezůstala směrem dopředu bez šancí, smělé průniky Simandla nebo Pulkerta ale zůstaly bez zakončení. V 72. minutě mohli domácí přidat gólovou pojistku. Po rohu se dostal k míči Michal, ze dvou metrů ale v jasné šanci trefil jen dobře postaveného brankáře hostí.

Místo závěrečného tlaku Zábřehu, který se měl snažit o vyrovnání, ale přišla kudla do zad z jeho vlastních řad. V 77. minutě stáhl kapitán hostí Šalamoun ve vápně Pulkerta a následovala penalta. K té se postavil domácí lídr Ivan Dvořák a nechytatelnou střelou pod břevno oslavil stylově své 33. narozeniny. Zábřeh se pak ze hřiště jako by vytratil, přestože už se Břeclav věnovala převážně bránění vydobytého náskoku, což se až do posledních minut povedlo. MSK tak už tři zápasy nedostalo branku.

Vladimír Michal (trenér Břeclavi): Byl to z naší strany dobrý zápas, vyhrály jsme zaslouženě, což uznal i soupeř. Zábřeh jsme téměř k ničemu nepustili, hlavně v druhé půli hráli hodně defenzivně, jen nakopávali balony a hrozili ze standardek. Odbojovali jsme to, ten fotbal bolel. Směrem dopředu už to ale bylo o hodně lepší, a to jsme si ještě některé situace zbytečně komplikovali. Konečně jsme alwe udělali sérii devíti bodů, posunuli jsme se v tabulce nahoru a lidé byli spokojení. Čeká nás pěkný velikonoční víkend.

Jiří Balcárek (trenér Zábřehu): My jsme přijeli do Břeclavi jen s jedním útočníkem, protože jsme měli v minulém týdnu marodku. Když se podívám na soupisku MSK, tak tam tu kvalitu vidím a domácí to dnes potvrdili. Ze hry sice neměli tolik šancí, ale dostali jsme branky po standardkách. M jsme si ale směrem dopředu také nevytvořili vůbec žádnou vyloženou šanci. To, si myslím, rozhodlo.

MSK Břeclav – SK Sulko Zábřeh 2:0 (1:0)
Branky: 19. Lysoněk, 77. I. Dvořák (pen.)
ŽK: Kobler, I. Dvořák – R.Dvořák, Šalamoun, Šichor
Diváků: 170
Rozhodčí: Duda – Krasula, Pustějovský

MSK Břeclav: Prokop – Lysoněk, Michal, Kobler, Crla (90.Hromek) – Filip, I. Dvořák (C), Simandl, Navrátil (84. Bielčik) – Pulkert (82. Jakubovič), He­sek
SK Zábřeh: Bednár – Barcal, Krejčíř, Kulíšek (65. Pospíšil), Suchánek – R. Dvořák, Hrdlovič, Jančík (82. Rajnoha), Šalamoun (C) – Šichor, Schaffartzik