„Věděli jsme, že se Pezinok zachránil ve třetí lize, že teď posílil. Byla to pro nás dobrá prověrka. Opět se ale potvrdilo, že nedáváme branky. Už v Dunajské Stredě jsme měli osm tutovek a dnes jsme jich jen ve druhé půli spálili alespoň pět. Věnujeme se tomu v týdnu na trénincích, ale pořád nás to trápí. Hráči sami před brankářem nakládají se zakončením ledabyle nebo zbrkle, asi je to nezkušeností toho mužstva. Je to pro nás motiv k zapracování,“ komentoval největší problém své družiny trenér MSK Břeclav Milan Valachovič.

Zápas na Slovanu rozhodla jediná standardní situace. Po rohovém kopu vsítil první, a zároveň poslední, branku zápasu David Cupák. V horkém sobotním dopoledni byl k vidění rychlý kombinační fotbal a převaha domácího týmu byla znát. Ve vedru nikdo nic nevypustil a hrálo se nahoru dolů.

„Věděli jsme, že máme rychlé hráče, že pokud po získání míče půjdeme z přihrávek hned do průniků, tak se můžeme prosadit. To nám vycházelo. Až na ty góly,“ krčil rameny Valachovič. Šancí měli opravdu požehnaně. Ty největší spálil Lysoněk, Navrátil, Málek nebo Crla.

Až ke konci zápasu začaly docházet síly, což vedlo k mnoha nepřesnostem. Brankář Břeclavi Lukáš Prokop ale mohl zůstat zcela klidný, střely slovenských hráčů málokdy mířily mezi tři tyče. A pokud ano, neměli dostatečnou razanci.

MSK Břeclav – PŠC Pezinok 1:0 (1:0)
Branka MSK: Cupák
Sestava MSK Břeclav: Prokop – Šilinger, Chromeček, Cupák, Lysoněk (60. Humel) – Navrátil (70. Crla), Simandl, Málek, Košulič (46. Ivančic) – Bielčik (46. Sasín), Nevídal (46. Zýbal)